Haberler

Çanakkale'de Konut Günleri Başladı

Çanakkale'de Konut Günleri başladı Çanakkale'de Müteahhitler Birliği tarafından 13-16 Mayıs tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilen Konut Günleri bugün başladı.

Çanakkale'de Konut Günleri başladı

Çanakkale'de Müteahhitler Birliği tarafından 13-16 Mayıs tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilen Konut Günleri bugün başladı. 12 inşaat firmasının yer aldığı Konut Günleri'yle bir haftada 40 bin ziyaretçiye ulaşılması hedeflendiği bildirildi.

İskele Meydanı'nda 500 metrekaresi kapalı 1000 metrekare alan üzerinde başlayan Konut Günlerine CHP'li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale milletvekili adayı Muharrem Erkek, MHP Çanakkale milletvekili adayı Kürşat Tuna, Çanakkale Müteahhitler Birliği Başkanı Hakan Vural, Çanakkale Müteahhitler Birliği Meclis Başkanı Salih Yıldız, yönetim kurulu üyeleri, Çanakkale Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) Başkanı Erdal Akarsu, inşaat firmaları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konut Günleri'ne özel olarak çok sayıda firma özel indirim paketleri hazırladı.

"YABANCIYA KONUT SATIŞI YASAĞI"

Konut Günleri'nde konuşan Çanakkale Müteahhitler Birliği Başkanı Hakan Vural, Çanakkale Konut Günleri vasıtasıyla ilk defa konut üreticileri ile halkın ilk defa karşılıklı buluştuğunu söyledi. Farklı büyüklüklerde birçok alternatifle değişik lokasyonlardaki ve bütçedeki yüzlerce konutun görücüye çıktığını belirten Hakan Vural sözlerine şöyle devam etti:

"Yine bu organizasyon süresince tüm katılımcı firmalarımız, Çanakkale Konut Günleri'ne özel kampanyalar ve çalışmalarla halkımızın karşısına çıkarak bu haftayı konut bayramına dönüştürecek. Bizler çok önemli bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu topraklarda büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Anzak annelerine yazdığı ve tüm dünyaya verdiği hoşgörü mesajını, bu misyonu devam ettirmek hepimizin görevi değil midir? Çanakkale müteahhitleri olarak şehrimizdeki barış kültürü ve mozağinin gelişimine, dünya bahçesinden kentimize kazandırdığımız dostlarımızla devam etme gayreti içerisindeyiz. Valimizin, yeni seçilecek milletvekillerimizin, belediye başkanımızın, kentimizin misyonunun önünü açacak ve basit bir bakanlar kurulu kararı ile çözüm bulacak olan yabancıya konut satış yasağı konusunda tavır ve irade sergileyeceklerine olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isterim. Onların getirecekleri çözümle birlikte kentimiz tarihindeki sarsılmaz yerini, barışı tüm dünya coğrafyasına yayma vazifesine devam edecektir."

Konuşmanın ardından CHP'li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, beraberindeki protokol üyeleriyle konut günlerinin açılış kurdelesini kesti.

13-19 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Çanakkale Konut Günlerinde bir hafta boyunca prestij projelerini halkın beğenisine sunacak olan firmalar, özel indirimlerde bulunacak. İskele Meydanı'nda her gün sabah 10.00'dan 23.00'e kadar vatandaşların ziyaret edebileceği, konserlerin ve çocuklar için çeşitli etkinliklerin düzenleneceği bir çekim merkezi olacak. 12 firmanın katıldığı Konut Günleri kapsamında Çanakkale'deki bir aylık konut satışının yüzde 80'inin bir haftada gerçekleşmesi beklendiği kaydedildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hüseyin Vefa Ülgür Muharrem Erkek Salih Yıldız Çanakkale Politika Güncel Haberler

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Bakmadan Geçme

29 Mayıs Çarşamba günü toplu taşıma ücretsiz mi? 29 Mayıs'ta okullar tatil mi? Süleymaniye Camii Mimar Sinan'ın hangi eseri? Süleymaniye Camii ne zaman yapıldı, özellikleri neler? Süleymaniye Camii hakkında bilgiler… Mersin tavuğa tecavüz olayı ne, ne oldu? Tavuğa tecavüz eden kim, tutuklandı mı? ALMANYA-TÜRKİYE Milletler Ligi maçı ne zaman? Filenin Sultanlarının 2. Hafta maçları başladı mı? #127952 3 günde öldüren EBOLA VİRÜSÜ ne, nasıl bulaşır? Çinli bilim insanları geliştirdi! #129440 Zekât kimlere farzdır? Geçerli olmasının şartları nelerdir? Tavuğa tecavüz etti! Olay nerede oldu? Şahıs tutuklandı mı? TYT AYT 2024 DENEME SINAVI SONUÇLARI! #9997 YKS deneme sınavı sonuçları açıklandı mı, nereden öğrenilir? İşte sorgulama ekranı! Merdiven boşluğunda ipe asılı halde ölü bulundu! Olay ne, nerede oldu? FETÖ firarisi AKIN İPEK'İN YALISI satışa çıktı mı, ne kadar? Koza-İpek Holding'e ait BEYAZ KÖŞK ne kadara satılıyor, kaç TL? Vekâlet yoluyla hac yapılabilir mi? Şartları nelerdir? CRİSTİANO RONALDO GOL REKORU KIRDI! #129349 Ronaldo Suudi Ligi'nde kaç gol ile rekor kırdı? Cristiano Ronaldo kaç gol attı? #9917 27-31 MAYIS HALKA ARZ TAKVİMİ #128185 Bu hafta hangi şirketler halka arz olacak? #128185 Kuşum Aydın kimdir? Aramızda Kalmasın konuğu Kuşum Aydın kaç yaşında, nereli? Kuşum Aydın biyografisi! ALES/2 NE ZAMAN 2024? #9997 ALES/2 sınavı hangi tarihte, başvurular ne zaman?
Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title