Burdur Muhtar Mahallenin 'Kan Bilgi Bankası'nı Oluşturuyor - Haberler
Haberi Paylaş

Burdur Muhtar Mahallenin 'Kan Bilgi Bankası'nı Oluşturuyor

Burdur Muhtar Mahallenin 'Kan Bilgi Bankası'nı Oluşturuyor

Burdur merkeze bağlı Armağan İlci Mahallesi Muhtarı Yunus Bilgiç, geçen yıl mahalle sakinlerinden biri için kan arayan ailesinin yaşadığı sıkıntı üzerine bir proje geliştirdi.

Burdur merkeze bağlı Armağan İlci Mahallesi Muhtarı Yunus Bilgiç, geçen yıl mahalle sakinlerinden biri için kan arayan ailesinin yaşadığı sıkıntı üzerine bir proje geliştirdi. Herhangi bir hastalık durumunda gerekli olacak kan ihtiyacını mahalle içinden karşılamak amacıyla harekete geçen Muhtar Bilgiç, 'Her Kan Bir Hayattır' sloganıyla mahallenin Kan Bilgi Bankası'nı kurdu. Muhtar Bilgiç, mahallede oturanların kan gruplarını hem bilgisayara hem de deftere kaydetmeye başladı. Yunus Bilgiç, "Projemiz başlayalı 1 hafta olmasına rağmen 400 kişiye yakın mahalle sakinimiz sisteme kaydını yaptırdı" dedi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Burdur Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title