Bulanık'ta atıkların geri dönüşüme kazandırılması seferberliği - Haberler
Haberi Paylaş

Bulanık'ta atıkların geri dönüşüme kazandırılması seferberliği

AA - Galip Kılınç - Güncel
 - Güncelleme:
Bulanık'ta atıkların geri dönüşüme kazandırılması seferberliği

Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce atıkların geri dönüşüme kazandırılması için hazırlanan "Yeşilin Bekçileri Projesi" uygulanmaya başlandı.

Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce atıkların geri dönüşüme kazandırılması için hazırlanan "Yeşilin Bekçileri Projesi" uygulanmaya başlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje ile geri dönüşüm faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturulmasını hedeflediklerini söyledi.

Hazırlanan kampanyaları ile okullarda atıkların toplanması ve geri dönüşüme kazandırılması için çalışmalar yapıldığını belirten Tunçel, şunları kaydetti:

"Yeşilin Bekçileri Projesi kapsamında okullarımızda geri dönüştürülebilir atık malzeme toplama noktaları oluşturmaktayız. Bu noktalarda toplanan ayrıştırılmış geri dönüştürülebilir atık malzemeler (cam, metal, kağıt, plastik, elektronik) belirli aralıklarla geri dönüşüm toplama firması tarafından okullardan toplanacaktır. Alt bir proje ile de pet şişe kapakları toplanacaktır. Toplanan bu kapaklar ile engelli bireylere tekerlekli sandalye temin edilmesine katkıda bulunulacaktır. Kapaklar öncelikle okullarımız tarafından biriktirilip ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edilecektir."

Milli Eğitim Müdürlüğünün Ar-Ge proje sorumlusu Murat Soylu da çalışmalarından bahsederek, söz konusu projeyi Türkiye'ye yaymak istediklerini anlattı.

AA / Galip Kılınç - Güncel

milli eğitim bakanlığı geri dönüşüm Hisarcık Bulanık Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title