Haberler

Bolu, Sonbahar Güzellikleriyle İlgi Çekiyor

Yedigöller, Abant ve Gölcük tabiat parkları, sonbahardaki eşsiz güzellikleriyle ziyaretçi akınına uğruyor Bolu Valisi Özçimen: "Bolu, dört mevsim yerli ve yabancı tatilcilerin yoğun ilgi g...

Yedigöller, Abant ve Gölcük tabiat parkları, sonbahardaki eşsiz güzellikleriyle ziyaretçi akınına uğruyor.

Yedigöller Tabiat Parkı'nı ocak-ekim döneminde 120 bin, Abant ve Gölcük Tabiat Parkı'nı ise 500 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiği belirtildi.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin sadece sonbaharda değil, dört mevsim Karadeniz bölgesinin en güzel ili olduğunu söyledi.

"Sonbaharda özellikle yaprakların sarardığı, ekimle kasımın ortasına kadarki dönemde özellikle Yedigöller çok öne çıkıyor" diyen Özçimen, "Cumartesi ve pazar günleri araç park edecek yer bulunmuyor. Çok yoğunluk oluyor. Güzergahta yol genişletme çalışması olmasına rağmen insanlar Yedigöller'e gerek Mengen'den gerekse Düzce yolundan gidiyor. Bolu, dört mevsim yerli ve yabancı tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği doğa harikası bir il" şeklinde konuştu.

Yurt içi ve dışından çok sayıda fotoğrafçının Yedigöller'deki renk cümbüşünü fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiğini anlatan Özçimen, doğanın güzelliğini cömertçe Yedigöller, Abant ve Gölcük tabiat parklarına bahşettiğini kaydetti.

Kocaeli'den ailesiyle Abant'a gelen Özlem Çeri ise bölgenin sonbaharın bütün renklerini bir arada bulundurduğunu dile getirdi.

"Yedigöller de çok yakın" diyen Çeri, "Dağlara ve göle baktığınızda sanki gölle bütünlük içinde. Gerçekten çok büyük bir uyum içinde. Yeşilin sonbahara uygun tonlarının ahenkle dans ettiği bir yer burası. Herkesin kesinlikle buraya uğramasını tavsiye ediyorum çünkü Abant ve çevresi çok zengin bir doğal alan" ifadesini kullandı. - Bolu

Kaynak: AA / Güncel

İbrahim Özçimen Karadeniz Gölcük Bolu Politika Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title