Haberler

Balıkesir'de 23. Kuvayımilliye Günü Kutlamaları

Güncelleme:

Balıkesir'de 23. Kuvayımilliye Günü kutlamaları kapsamında etkinlikler düzenlendi. Balıkesir'in kurtuluşunda önemli rol oynayan '41 Bayrak Adam' anısına Okuma Yurdu'ndan Alacamescid Camisine yürüyüş yapıldı. Kent protokolü ve vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Milli Kuvvetler Caddesi'nden geçerek caminin önüne geldi. Program, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Karesi Belediyesince gerçekleştirilen pilav hayrıyla sona erdi. Kutlamalar kapsamında Adnan Menderes Mahallesi'ndeki Kuvayımilliye Anıtı'nda da tören gerçekleştirildi. Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, törende yaptığı konuşmada, Balıkesir'in Milli Mücadele'nin başlatıldığı bir şehir olduğunu söyledi.

Balıkesir'de 23. Kuvayımilliye Günü kutlamaları kapsamında etkinlikler düzenlendi.

Balıkesir'in kurtuluşunda önemli rol oynayan "41 Bayrak Adam" anısına Okuma Yurdu'ndan Alacamescid Camisine yürüyüş yapıldı.

Kent protokolü ve vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Milli Kuvvetler Caddesi'nden geçerek caminin önüne geldi.

Program, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Karesi Belediyesince gerçekleştirilen pilav hayrıyla sona erdi.

Kutlamalar kapsamında Adnan Menderes Mahallesi'ndeki Kuvayımilliye Anıtı'nda da tören gerçekleştirildi.

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, törende yaptığı konuşmada, Balıkesir'in Milli Mücadele'nin başlatıldığı bir şehir olduğunu söyledi.

Bu mücadelenin Kuvayımilliye ruhuyla verildiğini ifade eden Ustaoğlu, "Milli Mücadele'nin en önemli dönemlerinde Balıkesir'de Hasan Basri Çantay tarafından çıkarılan Ses gazetesi, Balıkesirlilerin ve Kuvayımilliyecilerin yanında yer alan Anadolu insanın da gür sesi olmuştur. Mehmet Akif Ersoy da Ses gazetesine bir yazı göndermiştir. Ninelerimiz, dedelerimiz o gün o mücadeleyi verdiler, bugün de biz torunlar olarak bu bayrağı taşımaya devam ediyoruz. İnanıyorum ki yarın da bütün torunlarımız mücadelemizi aynı kararlılıkla taşıyacaklar." diye konuştu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın da kendisinin Kuvayımilliyeci bir dedenin torunu olduğunu anlattı.

Akın, Balıkesir'e İstiklal Madalyası kazandırmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Tören, hatıra fotoğraflarının çektirilmesinin ardından sona erdi.

Kaynak: AA / Güncel

İsmail Ustaoğlu Adnan Menderes Balıkesir Karesi Kutlamalar Politika Güncel Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Miçotakis bir kez daha resti çekti: Türkiye'yi ilgilendirmez

Miçotakis bir kez daha resti çekti: Türkiye'yi ilgilendirmez

Sadece Kürtçe hizmet vereceğini açıklayan kafe işletmecisi gözaltında

Sadece Kürtçe hizmet vereceğini açıklayan kafe işletmecisi gözaltında

Bakmadan Geçme

Konferans Ligi Şampiyonu Şampiyonlar Ligi'ne gidiyor mu? Limon FC olayı ne, Limon FC maçında ne oldu? #129300 30 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 30 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 30 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! İsrail lanetleme kararı nedir? Lanetleme kararı alınınca ne olur? 30 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 30 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 30 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Mourinho ne zaman İstanbul'a geliyor? Aziz Yıldırım transferi bitirdi Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 30 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? #129300 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title