Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler

AA - Güncel
Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Terörle en etkin bir şekilde mücadele edilecek, inşallah bunların kökü kazınacaktır" dedi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Terörle en etkin bir şekilde mücadele edilecek, inşallah bunların kökü kazınacaktır" dedi.

Şentürk, valilik binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara'daki terör saldırısında şehit olan 28 kişi arasında Kırşehir'in Kaman ilçesi Başköy köyü nüfusuna kayıtlı Astsubay İbrahim Baran'ın da bulunduğunu söyledi.

Bütün şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Şentürk, "Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş'un söylediği gibi, 'Kanı yerde kalmayacaktır' şeklindeki sözlerden öte bir şeyler yapılacağını biliyorum, inanıyorum. Terörle en etkin bir şekilde mücadele edilecek, inşallah bunların kökü kazınacaktır. Bu millet, şehit oğlu şehittir. Şehitlerimizi toprağa değil, bağrına yatırmak suretiyle vatanın bütünlüğünü, devletin bekasını sağlayacaktır" diye konuştu.

Alçak ve hain saldırıyı yapanları, onlara yardım ve yataklık edenleri, dünyada onlara destek verenleri lanetlediklerini ifade eden Şentürk, dünyada terör konusunda ikiyüzlülük yapıldığını ve hiçbir zaman dürüst davranılmadığını dile getirdi.

İnsan hakları mahkemelerinin ne iş yaptığını soran Vali Şentürk, şunları kaydetti:

"Ancak Türk milletinin aleyhinde olanlara ilişkin başvuruları değerlendiriyor. Niçin Ortadoğu'da yok insan hakları mahkemesi? Oysa, bir sürü insan hakları ihlalleri yapılıyor. Savaş suçları işleniyor. Bir tanesi Rusya. Göz göre göre işliyor. Esed işliyor. Terör örgütleri keza. Bu savaş suçu işleyen şahısları, uluslararası savaş mahkemelerinde yargılamıyorlar. O suçlardan mahkum olmuyorlar. Kendilerine insan hakları var, mazlum milletlere karşı insan hakları yok. Demokrasi ve hukuk kendilerine. Kendilerinden olmayanlara karşı ve güçsüz durumdakilere karşı hukuk ve insan hakları ihlal ediliyor. Demokrasi diye de bir şey kalmıyor. Maalesef dost bildiğimiz devletler de en az seslerini çıkartmamak suretiyle bu zulme yardımcı oluyorlar."

AA / Güncel

Necati Şentürk, Kırşehir, Kaman, Politika, Güncel, Haberler

title