Haberler

AK Parti Muğla İl Başkanı'ndan 'Kıllı' Benzetmesi

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete'nin, Ortaca İlçesi'ndeki bir kahve toplantısında referandumda neden 'evet' denilmesi gerektiğini anlattığı konuşmasında, "Türk erkeğinin kıllısı Hz. Ali'ye, kadının kıllısı da ayıya benzermiş" dedi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete'nin, Ortaca İlçesi'ndeki bir kahve toplantısında referandumda neden 'evet' denilmesi gerektiğini anlattığı konuşmasında, "Türk erkeğinin kıllısı Hz. Ali'ye, kadının kıllısı da ayıya benzermiş" dedi. Tepkiler üzerine sözlerine açıklık getiren Mete, "Ben, sadece vatandaşımızın biri 'bize kıllı diyorlar' dediği için Anadolumuzun sözüyle cümlelerimi söyledim" dedi.

Ak Parti Ortaca İlçe Teşkilatı tarafından kırsal Ekşiliyurt Mahallesi'ndeki bir kahvede  1 Nisan cumartesi günü toplantı düzenledi. Referandum konusunda Ak Parti Ortaca İlçe Başkanı Yavuz Kırmızı, AK Parti Muğla İl Danışma Kurulu Başkanı Şadi Pirci, AK Parti Muğla eski İl Başkanı Gültekin Akça, Ortaca eski İlçe Başkanı Mesut Yazan ve AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete partililere seslendi.

İl Başkanı Kadem Mete konuşmasında, partililere referandumda neden 'evet' denilmesi gerektiğini söyledi. Partililerin sorularını da yanıtlayan Mete, "Ağda yaptırmıyoruz biz ne yapalım bacaklarımız kıllı. Türk milletinin bacağı kıllı olur. Türk erkeğinin kıllısı Hz. Ali'ye, kadının kıllısı da ayıya benzermiş" dedi. Mete'nin konuşması danışmanı Ercan Yalçın tarafından görüntülenerek Ak Parti Muğla İl Başkanlığı'nın sosyal medya (facebook) hesabından paylaşıldı.

BİR VATANDAŞIN SÖZÜ ÜZERİNE SÖYLENDİ

Sosyal medyada gösterilen tepki üzerine Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, bu  sözlerine açıklık getirdi. Toplantıdaki konuşmasında, CHP'lilerin uzun yıllar vatandaşlara 'bidon kafa', 'takunyalılar' ve 'yobazlar' gibi kelimelerle hitap ettiklerini söylediğini belirten Mete, açıklamasında şunları söyledi:

"Bu sırada bir vatandaşımız, 'Bacağı kıllı diyorlar başkanım' diye seslendi. Bunun üzerine ben de 'Ne yapalım Türk erkeğinin bacağı kıllı olur. Anadolu'da 'Erkeğin kıllısı Hz. Ali'ye, kadının kıllısı ayıya benzer' derler, dedim. Kimsenin gocunmasına gerek yok, Türk erkeği kıllı. Benim bu sözlerimi, başından sonundan alarak sanki kadınlara ve Alevi kardeşlerimize hakaret etmişim gibi yansıtmışlar. Sosyal medyada, hakaret etmişim gibi bir algı yaratıyorlar. Hz. Ali'ye benzemek bir onurdur. O yayını yapanlar, sanki 'kıl' üzerine röportaj veriyormuşum gibi yapmışlar. Ben, sadece vatandaşımızın biri 'bize kıllı diyorlar' dediği için Anadolumuzun sözüyle cümlelerimi söyledim. Erkeğin kıllı olması normal, kadının olması makbul değildir. Bazı kesimler daha önce de şimdi de kendi iftiralarını gizlemeye çalışıyorlar. Belirli bir karalama kampanyası çerçevesinde sözlerim alınarak çarpıtılmıştır. Bizim kültürümüzde halkımıza hakaret etme, aşağılama yoktur. Cümlelerimi saptıranların zihniyetleri belli."

- Muğla

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kadem Mete AK Parti Ortaca Muğla Politika Güncel Haberler

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title