Haberi Paylaş
AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı

AK Parti İl Danışma Kurulu Toplantısı

Güncel Haberler

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, "7 belediye kazandık.

Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, "7 belediye kazandık. Yatağan'a 46 yıl sonra sağ partinin bayrağını göndere çektik." dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Mete, seçim döneminde yürütülen çalışmaları değerlendirmek için biraraya geldiklerini söyledi.

31 Mart seçimlerinde ilçe ilçe gezerek çalışma yürüttüklerini belirten Mete, "Milletvekili seçimlerinde söyledim. '3'üncü vekili çıkarabiliriz' dedim. Partililerimiz buna inanmadı. Eğer 3 vekil çıkarsaydık 31 Mart yerel seçimlerinde bunun etkisi daha fazla olurdu. Bunu beceremedik." dedi.

Kendi oylarını toplamaları durumunda Muğla Büyükşehir Belediyesini kazanabileceklerini anlatan Mete, "Son 10 gün kala bir hava oluştu. Sosyal medyada sahte hesaplarla AK Partililerin Büyükşehir'de Behçet Saatcı'ya oy vermesi gerektiği ile ilgili bir algı operasyonu yapıldı. Hemen tüm ilçelerimizi gezerek bu tehlikeyi anlattık. Fakat bir kısım arkadaşlarımız bize inanmadı, çeviremedik." diye konuştu.

Seçimlerde 3 olan belediye sayısını 7'ye çıkardıklarını vurgulayan Mete, şöyle konuştu:

"7 belediye kazandık. Yatağan'a 46 yıl sonra sağ partinin bayrağını göndere çektik. Halen bu başarı ile ilgili yanlış bir portre çizilmeye çalışılıyor. Marmaris, Datça, Fethiye, Menteşe ve Milas'ta seçim sonuçlarını asla kayıp olarak görmüyorum. Bu ilçelerde oylarımız belli. Kıyasıya mücadele ettik. Şunu unutmamak gerekiyor. Zor bir coğrafyada 3 olan belediye sayısını 7'ye çıkarmak başarıdır. Bu kardeşiniz ilçe başkanlığından il başkanı oldu. Teşkilatın önemini, kendim de içinden geldiğim için her defasında vurguladım. Ula, Yatağan ve Dalaman'da seçimleri kazanan kardeşlerimiz ilçe başkanıydı. Biz önceliğimizi teşkilatımız içindeki değerlere veriyoruz. Zaten teşkilat oldu mu başarı geliyor. Tabi ki hepsi böyle olmak zorunda değil."

Programda, AK Parti İl Gençlik Kolları ve İl Kadın Kolları başkanları seçim sürecinde yaptıkları çalışmaları anlattı.

Konuşmaların ardından başarılı ilçe başkanlarına plaket takdim edildi.

Kaynak: AA / Güncel

Kadem Mete AK Parti Yatağan Muğla Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title