Haberler

500 Yaşındaki Zeytin Ağacı Minik Öğrencilerin Elinden Yeniden Hayat Buldu

Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri, İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında EXPO 2016 Antalya sergi alanında ağaç dikti.

Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri, İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında EXPO 2016 Antalya sergi alanında ağaç dikti. Antalya Valisi Muammer Türker ile birlikte 500 yıllık zeytin ağacına toprak atıp, can suyu veren minikler "doğayı sevelim" mesajı verdi.

2015-2016 Eğitim öğretim yılının başlangıcı ve İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında, Aksu'da bulunan EXPO 2016 Antalya Sergi alanında ağaç dikimi gerçekleştirildi. Etkinliğe katılmak üzere alana gelen Antalya Valisi Muammer Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, VIP Binası önünde EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Vekili Faik Akturan ile Genel Sekreter Yardımcıları Mücahit Şengül ve Rıdvan Mescioğlu tarafından karşılandı. Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri ise Vali Türker ve İl Milli Eğitim Müdürü Gülay'a çiçek sundu.

Karşılamanın ardından Vali Türker ile yaşları 4 ile 5 arasında değişen 20 anaokulu öğrencisi, EXPO Tepesi yamacında İzmir'den gelen ve transplantasyon yöntemiyle EXPO 2016 sergi alanında yeniden hayat bulan 500 yıllık zeytin ağacına minik küreklerle toprak attı. Vali Türker, isim tabelasını ağaca bağladıktan sonra öğrencilerle birlikte ağaca can suyu verdi.

Yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zilinin çaldığı gün böylesi anlamlı bir etkinliğin düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Antalya Valisi Muammer Türker ağaç dikiminin ardından şunları söyledi:

"Bugün, normal okul açılış programlarını yaptıktan sonra Antalya'nın ve Türkiye'nin sembollerinden birisi olan EXPO sahasında bir ağaç dikme törenini küçük yavrularımızla birlikte gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Çocuklara sordum yaşları 5 civarında. Anasınıfı öğrencileri. Diktiğimiz ağaç İzmir'den buraya getirilen bir zeytin ağacı o da 500 yaşında. Yani 500 yıldır İzmir'de yaşayan bir ağaç bugünden itibaren EXPO'da yaşamaya devam edecek. Ama EXPO'ya zaten toplamda 25 bin civarında ağaç dikilecek. Burada ağaçlarımız çocuklarımızla birlikte yaşamaya devam edecekler."

EXPO'nun temasının "Çiçek ve Çocuk" olduğunu hatırlatan Vali Türker, "Bizim EXPO'nun teması bildiğiniz gibi "Çiçek ve Çocuk". Yani bitkiyle, tabiatla, böcekle, tabiat adına ne varsa hepsiyle çocuklarımızın haşır neşir olmasını sağlayacak bir tema seçilmiş bir durumda. ve buraya en fazla yakışacak olan temalardan bir tanesi de bizatihi bu çocuklarımızın kendisi. Bugün bu ağaç dikme törenini hem tabiatı sevdirme adına hem EXPO'da çocukların varlığını ortaya koyma adına sembolik bir değeri olan faaliyet adına planladık. Planlayan ve emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederim" diye konuştu.

Vali Türker, ağaç dikiminin ardından çocuklara çeşitli hediyeler verdi. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Halide Edip Adıvar Muammer Türker Antalya İzmir Politika Güncel Haberler

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title