Haberler

2023'teki uçuş iptali ve değişiklik istatistikleri açıklandı

Güncelleme:

Biletbayisi.com, 2023 yılında dünya genelinde yaşanan uçuş iptalleri ve değişiklikler hakkında istatistikleri paylaştı. Havaalanlarındaki yoğunluklar, hava koşulları, güvenlik endişeleri ve depremler seyahat planlarını etkiledi. Biletbayisi.com üzerinden yapılan uçak bileti satışlarında 17 bin 590 kişi uçuş iptali yaşadı. İstanbul-İzmir arası en fazla iptal edilen destinasyon oldu.

Biletbayisi.com, 2023'teki uçuş iptali ve değişiklik istatistiklerini paylaştı.

Biletbayisi.com'dan yapılan açıklamaya göre, 2023 yılı dünya genelinde uçuş iptalleri ve değişiklikleri açısından çeşitli zorlukları beraberinde getirdi.

Dünya genelindeki havaalanlarındaki yoğunluklar, hava koşullarındaki ani değişiklikler, güvenlik endişeleri ve Türkiye'de yaşanan depremler, seyahat planlarını etkileyen ana faktörler arasında yer aldı. Bu durumlar, hava yolu şirketlerini operasyonlarını yeniden düzenlemeye ve yolculara esneklik sağlama ya da iptal konusunda zorladı. 2023'te Biletbayisi.com üzerinden yapılan uçak bileti satışları kapsamında yaşanan toplam uçuş iptali sayısı 17 bin 590 kişi olarak kaydedildi.

Yurt içinde en fazla iptal edilen destinasyon İstanbul- İzmir oldu

Geçen yıl en çok iptal 4 bin 879 uçuş ile şubat ayında gerçekleşti. En az iptal ise 590 uçuş ile temmuzda kaydedildi.

Yurt içinde en fazla iptal edilen destinasyon İstanbul-İzmir olurken, en az iptal edilen destinasyon ise İzmir-Trabzon oldu.

Yurt dışı iptal edilen destinasyonlarda en fazla iptal İstanbul-Münih arasında yaşanırken, en az iptal edilen destinasyon İzmir-Paris oldu.

Değişiklik yapılan uçuşlarda temmuz ayı zirvede yer aldı. Temmuzda toplam 11 bin 540 uçuş iptali yaşandı. En az değişiklik yapılan ay ise toplam 2 bin 740 uçuş ile nisan ayı oldu.

Yurt içi değişiklik yapılan destinasyonlarda İstanbul-Muğla uçuşları zirvede yer alırken, en az değişiklik yapılan destinasyon İzmir-Mardin oldu.

Yurt dışı iptal edilen destinasyonlarda en çok değişiklik yapılan destinasyon İstanbul-Berlin olurken, en az değişiklik yapılan destinasyon Ankara-Lyon olarak kaydedildi.

Ayrıca, tarih değişikliği yüzde 67, rotasyon değişikliği yüzde 24 ve yolcu bilgileri değişikliği yüzde 9 oldu.

Kaynak: AA / Güncel

İstanbul Dünya İzmir Ulaşım Havacılık Turizm Güncel Haberler

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi? Avrupa Şampiyonası Finali ne zaman? EURO 2024 ne zaman bitiyor? Fransa sembolü neden horozdur? Hollanda forması neden turuncu? Hollanda neden portakal renginde? #129300 #9917 Hollanda Fransa maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hollanda Fransa maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Hollanda Fransa maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hollanda Fransa maçı ne oldu? Hollanda Fransa maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Fransa EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! HOLLANDA FRANSA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! EURO 2024 gruptan kaç takım çıkıyor, 3.'ler çıkıyor mu? #9917 Filenin Sultanları elendi mi? A Milli Kadın Voleybol Takımı VNL elendi mi? #129300 #127952 Mbappe neden yok, sakat mı cezalı mı? Mbappe oynayacak mı EURO 2024 (Hollanda – Fransa)? #129300 #9917
CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

CHP'li belediyede hamile kadına çöp sürgünü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title