Haberler » Spor » Güiza: Alışma Dönemi Bitti - Spor

Güiza: Alışma Dönemi Bitti

Fenerbahçe'nin İspanyol Golcüsü Daniel Gonzalez Güiza, Sarı -Lacivertli Takımda Alışma Döneminin Bittiğini İfade Ederek, 'Oklarımı İkinci Yarıya Sakladım' Dedi.

Güiza: Alışma Dönemi Bitti

Fenerbahçe'nin İspanyol golcüsü Daniel Gonzalez Güiza, sarı-lacivertli takımda alışma döneminin bittiğini ifade ederek, ''Oklarımı ikinci yarıya sakladım'' dedi.

Güiza, Fenerbahçe Gazetesi'ne verdiği röportajda, ''Okçuluk ne zaman ve nasıl doğdu'' şeklindeki soru üzerine, ''İspanya'da 'Kiko' (Francisco Miguel Narvaez) isimli bir futbolcu vardı. O da gol attıktan sonra bu hareketleri yapıyordu. Ben de ondan esinlendim. Okçuluğun bendeki doğuşu da böyle oldu. Bakmayın siz ilk yarıya. Alışma dönemi bitti. Oklarımı ikinci yarıya sakladım'' açıklamasını yaptı.

İspanya'daki Güiza ile Fenerbahçe'deki Güiza arasında hiçbir fark bulunmadığını kaydeden İspanyol futbolcu, şöyle devam etti:

''Fenerbahçe çok büyük bir camia ve futbol takımı da kendini kanıtlamış bir ekip. O nedenle burada olmaktan gururluyum. Her zaman için başarı çalışarak kazanılır, çalışmamın da meyveleri olan gollerin geleceğini düşünüyorum. Tabii ki ben çok koşup pres yapan bir oyuncuyum. Fenerbahçe gibi büyük bir takımda da koşmak ve çabalamak lazım. Ben de onun gereklerini yapıyorum. Gol atmayı ben de istiyorum. En kısa zamanda bu da olacak.''

Güiza, ''Geçen sene İspanya'da gol kralı oldun. Bu sene de Türkiye'de gol kralı olacak mısın'' şeklindeki soruyu ise ''Benim için gol kralı olmaktan ziyade ilk istediğim ve beklediğim şey takımımın şampiyon olmasıdır. Gol kralı olmak tabii ki beni mutlu eder, ama ben olmuşum ya da bir başkası. Bu önemli değil. Önemli olan şampiyon olmamız. Ben gol kralı olsam da şampiyon olamadıktan sonra fazla bir mana ifade etmez'' diye yanıtladı.

Türkiye ve Fenerbahçe'de bulunmaktan çok mutlu olduğununu anlatan Güiza, şunları kaydetti:

''Dünya çapında tesisleri ve taraftarı olan büyük bir kulüpte oynuyorum. Yönetim, teknik kadro ve takım arkadaşlarımla iyi bir diyaloğum var. Ayrıca taraftar da beni seviyor ve hatalarıma dahi tolerans gösteriyor. Böylesine mükemmel bir atmosferden mutlu olmamak mümkün mü?''

Kaynak: AA

Manşet

Haberler