Funkel: 'Fenerbahçe'yi Yenerek Devam Etmek İstiyoruz'

Funkel: 'Fenerbahçe'yi Yenerek Devam Etmek İstiyoruz'

UEFA Kupası (H) Grubu'nun Son Maçında Yarın Fenerbahçe ile Karşılaşacak Olan Almanya'nın Eintracht Frankfurt Takımının Teknik Direktörü Friedhelm Funkel, Maçı Kazanıp, UEFA Kupası'nda Devam Etmek İstediklerini Söyledi.

Funkel: 'Fenerbahçe'yi Yenerek Devam Etmek İstiyoruz'

UEFA Kupası (H) Grubu'nun son maçında yarın Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Almanya'nın Eintracht Frankfurt takımının teknik direktörü Friedhelm Funkel, maçı kazanıp, UEFA Kupası'nda devam etmek istediklerini söyledi.

Funkel, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yaptığı basın toplantısında, yarınki maçın çok zor olacağını belirterek, ''Fenerbahçe'ye çok büyük saygı duyuyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde oynadıkları maçları da biliyoruz, ama yarın UEFA Kupası'nda devam etmemizi sağlayacak galibiyeti almaya çalışacağız'' dedi.

Alman teknik adam, grupta ilk 3 maçta istedikleri neticeleri alamadıklarını ifade ederek, ''İlk 3 maçta da iyi oynadık, ama istediğimiz sonuçları alamadık. Fenerbahçe karşısında iyi oynayıp, kazanarak, tur atlayacağız'' diye konuştu.

Fenerbahçe'ye tur için beraberliğin yeteceğinin hatırlatılması üzerine Friedhelm Funkel, ''Futbolda beraberliğe oynamak sıkıntı getirebilir. Fenerbahçe yarın kendi saha ve seyircisi önünde oynayacak. O yüzden Fenerbahçe'nin kazanmak için sahaya çıkacağını düşünüyorum. Fenerbahçe takım olarak, kadro olarak çok iyi'' şeklinde konuştu.