Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

21.07.2016 16:13 | Son Güncelleme: 21.07.2016 16:13
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Bingöl'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik tepkiler sürüyor.

Bingöl'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik tepkiler sürüyor.

Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, odaya kayıtlı çiftçiler ile birlikte merkez binası önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Karaarslan, burada yaptığı açıklamada, 81 ildeki ziraat odalarının, "Darbenin karşısında, demokrasinin ve milli iradenin yanındayız" adıyla ortak bildiri yayınladığını söyledi.

Türkiye'nin terörle mücadelede en yoğun günleri yaşadığı esnada darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığını belirten Karaarslan, şöyle konuştu:

"Üretim ve ülke kalkınması için çaba harcadığımız, el birliğiyle terör belasıyla mücadele ettiğimiz bir dönemde hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Milli iradenin, yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi asla kabul etmiyor, milletin iradesi dışında bir irade de tanımıyoruz. Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde hiçbir gerekçeyle savunulamaz."

Demokrasiye vurulacak her darbenin, ülkeye yapılabilecek en büyük ihanet olduğunu vurgulayan Karaarslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz de, hain planın açığa çıkmasının hemen başından itibaren, 4,5 milyon üyemizle darbeye karşı durduk. Demokrasiye ve milletin iradesine sahip çıktık. Bütün çiftçiler olarak milletimizin önünde bir kez daha vurgulamak isteriz ki bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada tavrımız değişmeyecek. Canımız pahasına bu vatana, bayrağa ve demokrasiye sahip çıkacağız. İktidarı ve muhalefetiyle bütün siyasi partilerimizin darbeye karşı tek vücut olması, ortak bir bildirinin altına imza atması, bombalar altında meclisi terk etmemesi, demokrasimizi açısından çok büyük kazanımdır. Demokrasimizin artık büyük bir olgunluğa ulaştığının göstergesidir. Bundan sonra darbe girişimine karşı milletçe gösterdiğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ikliminin bundan böyle de devam ettirilecek bir sürece sokulmasına her kesim yardımcı olmalıdır."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title