Fethiye'de Paraşüt 100 Metreden Yere Çakıldı, AFAD ve UMKE Ekipleri Seferber Oldu

Fethiye'de Paraşüt 100 Metreden Yere Çakıldı, AFAD ve UMKE Ekipleri Seferber Oldu

Muğla'nın Fethiye ilçesinde paraşüt 100 metreden yere çakıldı. Çinli pilot ve bir yolcuya ulaşmak için AFAD ve UMKE ekipleri seferber oldu.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Babadağ 1200 pistinden havalandıktan sonra Çinli yolcusu ile düşen yamaç paraşütü pilotu ve yolcu yaralandı.

Kaza; Fethiye'nin Ölüdeniz Mahallesi'ndeki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'da meydana geldi. Fethiye'ye tatile gelen Çinli turist Xeuo Reı Sun (36), Ölüdeniz Mahallesi'ndeki dünyaca ünlü Babadağ'ın bin 200 metrelik pistinden yamaç paraşütü pilotu Emre Karakaya (27) ile tandem (ikili) uçuş yaptı.

100 METREDEN HIZLA ZEMİNE ÇAKILDI

Sorunsuz şekilde havalandıktan sonra Ölüdeniz'e doğru süzülen ikilinin paraşütü, bilinemeyen nedenle 100 metreden hızla çalılık ve sert zemine düştü. Kazada pilot Kayakaya ve yolcusu Sun kazada yaralandı.

AKUT VE UMKE EKİPLERİ BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Diğer pilotların durumu fark etmesi üzerine 112 komuta merkezinden yardım istendi. Bölgeye 112 Acil Servis, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve AFAD ekipleri sevk edildi.

SARP ARAZİDE AMBULANSA TAŞINDI

Olay yerine ilk ulaşan ekipler, yaralı olan Çinli turisti bölgeye yakın noktada bekleyen ambulansa ulaştırdı. Sedyeye alınan pilot Karakaya ise, yaklaşık 1 saat sarp arazide taşınarak ambulansa ulaştırıldı.

Yaralılar ambulansla Fethiye Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.