Evsiz Bin Fare İçin Sığınak Aranıyor

Evsiz Bin Fare İçin Sığınak Aranıyor

ABD'nin Los Angeles Kentinde Bir Hayvansever Derneği, Çevre Sakinlerinin Şikayeti Üzerine Evsiz Kalan Bin Kadar Fareye Yeni Sığınak Aradığını Açıkladı.

Evsiz Bin Fare İçin Sığınak Aranıyor
23.11.2010 23:30 | Son Güncelleme: 23.11.2010 23:30

ABD?nin Los Angeles kentinde bir hayvansever derneği, çevre sakinlerinin şikayeti üzerine evsiz kalan bin kadar fareye yeni sığınak aradığını açıkladı. Kuruluş açlık tehdidiyle karşı karşıya kalan fareleri beslemek ve yeniden ev sahibi yapmak için hayvanseverlerden yardım istedi.

Santa Crus Sentinel gazetesinin haberine göre, Los Angeles?e bağlı San Jose?de akli dengesi yerinde olmayan bir kişinin kızının eve getirdiği bir gebe fare, bir süre sonra bütün mahallenin başına dert oldu.

Adı belirtilmeyen ev sahibi beslediği fareleri ev içinde serbest bırakınca ortaya tüyleri diken diken eden bir manzara çıktı.

Mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine eve gelen North Star Rescue adlı koruma derneğinin yetkilisi Lauren Paul, evde çok sayıda kapısı açık kafes bulunduğunu ve tavanlara kadar her yerin fare kaynadığını söyledi.

Farelerin bütün eşyaları ve hatta duvarlardaki boyaları dahi kemirdiğini belirten yetkili, fareleri ilk etapta hayvan sığınağında kafesler içinde tutacaklarını bildirdi.

Yetkili daha sonra farelere uygun barınma ortamları bulacaklarını kaydetti. İlk aşamada fareleri beslemek için acilen gıda maddesine ihtiyaç duyduklarını belirten Lauren Paul, bu çerçevede hayvanseverlerden kuru pasta, buğday, fındık, kurutulmuş soya fasülyesi ve arpa bağışı beklediklerini duyurdu.

Paul hayvanseverlere seslenerek ?yeni sığınak" için destek istedi.

Fareler şimdilik hayvan barınağındaki küçük kafes ve kutularda barındırılıyor.

Kaynak: DHA

title