Evde Oturmaktan Sıkılan Hanımlar, Hem'den Biçki Dikiş Kursu İstedi

Evde Oturmaktan Sıkılan Hanımlar, Hem'den Biçki Dikiş Kursu İstedi

Halk Eğitim Merkezi (Hem) ve Akşam Sanat Okulu, Vali Mithatbey Mahallesi'nde Bulunan Ali Paşa Sitesinde Oturan Ev Hanımlarına Yönelik Bir Biçki Dikiş Kursu Açtı.

Evde Oturmaktan Sıkılan Hanımlar, Hem'den Biçki Dikiş Kursu İstedi

Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu, Vali Mithatbey Mahallesi'nde bulunan Ali Paşa sitesinde oturan ev hanımlarına yönelik bir biçki dikiş kursu açtı.

Bütün günlerini evde oturmakla geçirdiklerini ifade eden site sakini bayanlar, HEM'e talepte bulunarak mahallelerine kurs açılmasını sağladı. Boş zamanlarını değerlendirmek istediklerini ifade eden bayanlar, kursun açılması ile birlikte birçok mahallelinin de binalarına akın ettiğini söyledi.

HEM Müdürü Muhittin İnci, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, site sakini ev hanımlarının mahallelerinde dikiş kursunun açılması için kendilerine müracaat bulunduğunu ifade ederek, binanın zemin katını kurumlarına tahsis ettiklerini belirtti. Sosyal amaçlı faaliyetler için kullanılan zemin katı mahalleli kadınlar için kursa çevirdiklerini anlatan İnci, "Ev hanımı bayanlarımız gün boyu evde boş oturduklarını, bizden giyim ve trokaj eğiticisi öğretmenler istediler. Biz de kendilerine öğretmen ve 2 tane dikiş makinesi verdik. Şuan bu mahallemizde bulunan site sakinleri kadınlar sayesinde tüm bayanlarımız burada eğitim görmektedirler" dedi.

(SER-MET-MEF-Y)

Kaynak: İHA