"En İyi Gönüllü Hikayesi" Ödülüne Kavuşuyor
Haberler » Güncel » "En İyi Gönüllü Hikayesi" Ödülüne Kavuşuyor - Haber

"En İyi Gönüllü Hikayesi" Ödülüne Kavuşuyor

2011 Avrupa Gönüllülük Yılı kapsamında başlatılan "Gönüllü Türkiye Sosyal Katılım ve Değişim Projesi" ödül töreninde, "En İyi Gönüllü Hikayesi Yarışması"nda dereceye giren hikaye sahipleri ödüllendirilecek2011 Avrupa Gönüllülük Yılı kapsamında...

2011 Avrupa Gönüllülük Yılı kapsamında başlatılan "Gönüllü Sosyal Katılım ve Değişim Projesi" ödül töreninde, "En İyi Gönüllü Hikayesi Yarışması"nda dereceye giren hikaye sahipleri ödüllendirilecek2011 Avrupa Gönüllülük Yılı kapsamında başlatılan "Gönüllü Türkiye Sosyal Katılım ve Değişim Projesi" ödül töreninde, "En İyi Gönüllü Hikayesi Yarışması"nda dereceye giren hikaye sahipleri ödüllendirilecek.

Gönüllü Türkiye Sosyal Katılım ve Değişim Projesi kapanış toplantısı ve ödül töreni, 6 Temmuz 2012 Cuma günü, saat 10.00'da, Taksim Elite World İstanbul Oteli'nde, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci 'ın katılımı ile yapılacak.

Bakan Bağış, AKUT Genel Başkanı Ali Nasuh Mahruki ve Türk Ulusal Ajansı Başkanı Musa Ceylan'ın gönüllülük üzerine açıklama yapacağı toplantıda "En İyi Gönüllü Hikayesi Yarışması"nda dereceye giren hikaye sahiplerine ödülleri verilecek. Toplantıya, ulusal düzeyde yerel yöneticiler, AKUT, TOG, TEGV gibi STK temsilcileri ve uluslararası düzeyde gönüllüler katılacak.

Türkiye'de gönüllülük değerlerini yükseltmek amacıyla, 2011 Avrupa Gönüllülük Yılı etkinlikleri kapsamında "Gönüllü Türkiye Sosyal Katılım ve Değişim Projesi" başlatıldı.

Proje ile iyi uygulama ve deneyimlerin paylaşılmasıyla gönüllülüğü yaygınlaştırmak, gönüllü olmanın değeri ve önemi ile ilgili farkındalık yaratmak, "Avrupa Gönüllü Hizmeti"ni tanıtımını yapmak ve bu hizmete katılımı arttırmak hedeflendi.

27 Ekim 2011 tarihinde Küçükçekmece Radisson Blu Otel'deki açılış konferansı ile başlayan proje kapsamında, Türkiye genelinde 10 ilde (Edirne, Çanakkale, Kütahya, Afyonkarahisar, Bilecik, Konya, Adana, Şanlıurfa, Malatya, Trabzon) Yağmur Kaşifoğlu, Doğa Rutkay, Yosi Mizrahi, Hakan Bilgin, Uğur Uludağ gibi sanatçıların da katıldığı "Gönüllü Buluşmaları" düzenlendi. Ayrıca proje kapsamında 1 Kasım 2011-28 Mayıs 2012 tarihleri arasında daha önce gönüllü faaliyette bulunan tüm gönüllülerin katılabileceği "En İyi Gönüllü Hikayesi Yarışması" gerçekleştirildi. - Ankara

Kaynak: ANKA

Manşet

Haberler