Emel Mathlouthi - Haberler
Haberi Paylaş

  Emel Mathlouthi

  Etkinlik.io - Haberler | Kültür Sanat
  Emel Mathlouthi

  Tunus'un en narin seslerinden protest besteci, gitarist ve solist Emel Mathlouthi, 27 Ekim'de Jolly Joker Ankara sahnesinde.

  Tunus'un en narin seslerinden protest besteci, gitarist ve solist Emel Mathlouthi, 27 Ekim'de Jolly Joker Ankara sahnesinde...

  Özgürlük kavramına müzikal çerçeveden vurgu yapan Tunus asıllı şarkıcı Emel Mathlouthi, dinleyicisiyle korkusuz ve açık konuşan özel yeteneklerden. 2012'de yayınladığı ve Arap Baharı'nın yaşandığı günlerde tüm bölgenin marş olarak benimsediği parçası "Kelmti Horra" (Kelimelerim Özgür) ile ismini duyurdu. Mathlouthi'nin şarkıları Tunus'un sınırlarını aştı. Klasik müzik ve caz dinleyerek büyüyen ama aynı zamanda Pink Floyd, Bob Dylan ve Joan Baez hayranı Mathlouthi'nin ateşli ve coşkulu müziğinin ilhamı da, bu çok kültürlü gelişim süreci oldu. Arapça şarkı sözleri sadece Tunus'a değil, tüm ülkelerdeki insan haklarına ışık tutan, özgürlüğü ve barışı kucaklayan Emel Mathlouthi, Studio Cite des Arts'da kaydettiği albüm "Ensen" ile dünya turuna başladı. Her yıl düzenlenen Fransızların müzik bayramı "Fete de la Musique"de performans sergileyen Emel Mathlouti, acı ve cefayı hayallere dönüştüren şarkı sözleriyle dinleyenlerin umut tohumları serpiyor.

  VIP ve Sahne Önü bilet sahiplerinin, 0 (533) 420 18 06 nolu telefona rezervasyon yaptırmaları rica olunur.

  VIP ve Sahne Önü bilet sahiplerine, minumum 2 kişi olması şartı ile bistro imkanı sunulmaktadır.

  Etkinlik.io - Son Dakika Haberleri

  Haberi Kaydet
  /beğendim
  /alkışladım
  /beğenmedim
  /güldüm
  /üzüldüm
  /sinirlendim
  /şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title