Haberi Paylaş

Zincir market tartışmalarına katılan BBP lideri Mustafa Destici, Bahçeli ve BİM arasında tarafını seçti

Ekonomi Haberleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BİM marketleri arasında başlayan zincir market tartışmalarına Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı. Destici, "Haksız kazançları alınarak Hazineye iade edilmeli. Milletin canını yakanın canı yakılmalı" diyerek tarafını Bahçeli'den yana kullandı.

Mhp lideri Bahçeli ve BİM Marketler Genel Müdürü Galip Aykaç arasında başlayan "Fahiş fiyat ve FETÖ bağlantısı" tartışması devam ediyor. Son olarak Aykaç'ın Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'ndan istifa etmesiyle devam eden tartışmalara Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı. Destici tarafını Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'den yana kullanarak, zincir marketlerin haksız kazançlarının hazineye devredilmesini talep etti.

İYİ PARTİLİ ÖRS'E GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında, dün TBMM'deki bütçe görüşmelerinde çıkan kavgada yaralanan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e geçmiş olsun dileğinde bulunarak, "Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli kurumu olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde değil, nerede olursa olsun, benzer hiçbir hadiseyi tasvip etmediğimi söylemek istiyorum." ifadelerini kullandı.

"ZİNCİR MARKETLERİN HAKSIZ KAZANÇLARI HAZİNEYE İADE EDİLMELİ"

Zincir marketlerin fiyatlardaki tutarsızlıkla haksız kazanç elde etmeye devam etmeleri ve uyarıları dikkate almamaları durumunda, marketlerin kapatılması gerektiğini söyleyen Destici, "Haksız kazançları alınarak Hazineye iade edilmeli. Milletin canını yakanın canı yakılmalı." dedi.

Destici, asgari ücret görüşmeleri kapsamında, asgari hane geçim rakamının da belirlenmesi gerektiğine işaret ederek, "Asgari ücretin 8 bin 250 TL civarında açıklanacağını ve bu rakamın hakkaniyetli olacağını düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda, 1990-1995 yıllarındaki koalisyon hükümetinin bu mağduriyete yol açtığını söyleyen Destici, EYT'nin bir hak olduğunu ve bu hakkın verilmesi gerektiğini kaydetti.

Haberler.com - Ekonomi

Mustafa Destici Devlet Bahçeli Galip Aykaç MHP Bim Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (52)

Ömer ÖNCÜ:

BU UC BÜYÜK MARKET GÜNÜ BİRLİK ZAM UYGULARKEN DİĞER KÜÇÜK ESNAFLARDA ONLARA BAKARAK ZAM UYGULAR .BU GÜN 50 YE ALDIĞINI ERTESI GUN 60 E ALIYIRSUN VE BU HER GÜN BÖYLE DIR NEREYE KADAR BU DEVLET YUNETICILERI NERDE NEDEN BU KADAR SAHİPSİZ BIR MILLET OLDUK. HALKIN SUÇU NEDIR?

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Ihsan Polatoğlu:

Tamam milletvekilliğini kaptı yine

Cevap Yaz33Yayından Kaldır
Doğrucu Mahmut:

Bir sen eksiktin.Ne oldu?Kuzuyu bütün satmadılar mı sana?Vah vah vah...

Cevap Yaz239350Yayından Kaldır
Tüm 52 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title