Haberler

Suudi Arabistan, Çin ile sanayi ve madencilik işbirliğini genişletmeye istekli

Güncelleme:

Suudi Arabistan Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanı Bandar bin İbrahim El Khorayef, ülkesinin Çin ile sanayi ve madencilik gibi sektörlerdeki işbirliğini genişletmeye istekli olduğunu belirtti.

RİYAD, 13 Haziran (Xinhua) -- Suudi Arabistan Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanı Bandar bin İbrahim El Khorayef, ülkesinin Çin ile sanayi ve madencilik gibi sektörlerdeki işbirliğini genişletmeye istekli olduğunu belirtti.

Bakan, Pazar günü Riyad'da düzenlenen 10. Arap-Çin İş Konferansı çerçevesinde Xinhua'ya verdiği demeçte, Çin-Arap ilişkilerinin ortak çıkarlara dayandığını ve son yıllarda istikrarlı ve önemli ilerlemelere tanık olduğunu kaydetti.

El Khorayef, ülkesinin 2030 Suudi Arabistan Vizyonu stratejik çerçevesi kapsamında Çin ile sanayi, madencilik kaynakları, enerji ve lojistik alanlarında işbirliğini genişletmeye hazır olduğunu söyledi.

Bakan, "Endüstriyel stratejimiz, petrol, doğalgaz veya mineral gibi mevcut doğal kaynaklardan ve coğrafi konumumuzdan yararlanarak krallığı küresel bir lojistik istasyonu ve büyük bir sanayi bölgesi haline getirmenin yanı sıra Suudi vatandaşlarına bu ümit veren sektörlerde çalışma ve yatırım yapma ufku açmaya odaklanmaktır" dedi.

El Khorayef, "Bakanlık içinde Çinli şirketleri ülkemize çekmek ve onlara çeşitli fırsatları tespit etmede yardım etmek için çalışan bir ekibimiz var" ifadelerini kullandı.

Suudi Bakan, ülkesinin dünyanın dört bir yanından gelen girişimcilere yönelik iyi bir yatırım ortamı yaratmak için avantajlı konumundan ve bol doğal kaynaklarından sonuna kadar yararlanacağını belirtti.

Kaynak: Xinhua / Ekonomi

Suudi Arabistan Maden Ekonomi Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title