Haberler

Samsun'da Havza OSB Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgesi olacak

Son Güncelleme:
Abone Ol

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Havza Organize Sanayi Bölgesi'nin 50 bin dönüme çıkartılarak Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgesi olacağını açıkladı.

SAMSUN (İHA) – Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 20 bin dönüm ile 'Karadeniz Bölgesi'nin en büyük tek parça Osb'si olacak Havza Organize Sanayi Bölgesi'nin ( Osb ), 50 bin dönüme çıkartılarak Türkiye'nin tek başına en büyük organize sanayi bölgesi olacağını söyledi.

Sanayileşme alanında dev adımların atıldığı Samsun'da birçok ilçeye yeni Osb'ler kurulurken, mevcut Osb'ler ise büyütülüyor. Önce bin dönümden 20 bin dönüme dönüştürülerek 'Karadeniz Bölgesi'nin en büyük tek parça Osb'si olma özelliğini taşıyacak Samsun-Havza Osb'nin 30 bin dönüm daha büyütülerek 50 bin dönüme çıkartılacağı belirtildi. Başkan Mustafa Demir, Havza Osb'nin 50 bin dönüme yükseltilmesi ile Türkiye'de tek başına en büyük Osb'nin Samsun'da olacağını ifade etti.

"Türkiye'nin tek başına en büyük organize sanayi bölgesini Havza'da kuruyoruz"

20 bin dönüme çıkartılan Havza Osb'nin 50 bin dönüme yükseltileceğini dile getiren Mustafa Demir, "Havza Bekdiğin'de bin dönümlük Osb'miz vardı, 20 bin dönüme çıktı. Arkasından da 50 bin dönüme çıkartacağız. Türkiye'nin tek başına en büyük organize sanayi bölgesini Havza'da kuruyoruz. Kavak'taki Osb'yi de büyütüyoruz. Çarşamba'da OSB kuruldu. Terme ve Alaçam'da da OSB kuruyoruz. Olması gerekeni önümüze koyduk mu yapıyoruz. Samsun böyle bir dönem yaşıyor" dedi.

"Samsun her alanda üs haline geliyor"

Her alanda gelişmeye devam eden Samsun'un Türkiye'de birçok alanda üs haline geldiğini ifade eden Başkan Demir, "Şehrin her türlü meselesi ile ilgilenmeye gayret ediyoruz. Geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. Daha Yeni OSB'yi kurduk ve ilk tahsis kararını aldık. Otomotiv parçası üreten bir fabrikaya 250 dönüm yeri orada verdik. Sadece o fabrika 16 bin kişilik yeni istihdamı garanti ediyor. 30 milyar TL'lik de yatırım yapacak. Samsun her alanda üs haline geliyor. Eğitimde, sanayide, ticarette, lojistikte, sporda, tarımda, ihracatta ve aklınıza ne geliyorsa üs haline geliyoruz. Lojistik merkezi olduğumuz için diğer illerin kanalları da buraya bağlanıyor. 4 limanımız var. 2 firma daha liman yapıyor. Sanayide de çok iyi durumdayız" diye konuştu. - SAMSUN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Organize Sanayi Bölgesi Türkiye Samsun OSB Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık! GALATASARAY KOPENHAG maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Kopenhag vs GS maçı ilk 11'ler belli oldu mu, maçın hakemi kim? Olips hangi ülkenin, kimin markası? Olips İsrail malı mı? Altın Kafes YENİ BÖLÜM (2. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Altın Kafes yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Kirli Sepeti YENİ BÖLÜM (11. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kirli Sepeti yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Kayserispor - Pendikspor maçı ne zaman? Kayserispor - Pendikspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Teşkilat YENİ BÖLÜM (4. SEZON 87. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Teşkilat yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Çok Güzel Hareketler 2 YENİ BÖLÜM (158. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Çok Güzel Hareketler 2 yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Yargı YENİ BÖLÜM (75. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Yargı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (10 ARALIK PAZAR) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 10 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Cide Belediyesi hangi parti? Cide Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Cide Belediye başkanı kimdir? GTA 6 ne zaman çıkacak? GTA 6 çıkış tarihi ne zaman, hangi yıl? GTA 6 sistem gereksinimleri ve diğer tüm detaylar! Aralık ayında hangi balık yenir? Aralık ayında hangi balık türlerini yemek gerekir 2023? Kırklareli hangi parti? Kırklareli Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Kırklareli yerel seçim sonuçları 2019!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title