Haberler

Milas'ta Üreticiye Makine -Ekipman Dağıtıldı

Güncelleme:

Tarım ve Orman Bakanlığını Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi projesi çerçevesinde Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 1056 üreticiye 1056 makine-ekipman dağıtımı başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığını Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi projesi çerçevesinde Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 1056 üreticiye 1056 makine-ekipman dağıtımı başladı. Milas ilçesi 342 üreticiye makine-ekipman hak kazanarak ilk sırada yer aldı.

Düzenlenen törene Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, il ve ilçeden birçok siyasi parti temsilcisi, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile üreticiler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören üreticiler adına Celal Karataş'ın konuşmasıyla başladı. Üreticilere verilen yüzde 50 hibe makine desteğinden faydalandığını ve tüm üreticileri devletin verdiği desteklerden faydalanmaya davet etti. Karataş sözlerini "Biz durursak Türkiye durur" sözleriyle tamamladı.

" Destekleri, birbirimize duyuralım katılımı arttıralım"

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak konuşmasında "Muğla geneli 1056 üreticiye 18 milyon liralık yatırımın 9 milyon 133 bin 366 lirasını destek olarak veriyoruz. Bugün Milas ilçesinde 342 üreticiye makine-ekipmanlılarını teslim ediyoruz. Sadece ekipman desteği değil bir çok yatırım desteği verdiğimiz kırsal kalkınma yatırımları ile ilgili 20 milyon liraya yakın destek verdik. Makine ekipman desteğinde başat ilçe Milas olup 342 üreticimize toplam makine tutarı 5 milyon 063 bin 183 liranın 2 milyon 533 bin 592 lirasını destek olarak verdik. İkinci sırada Yatağan üçüncü sırada Seydikemer ilçesi geliyor" dedi. Konuşmasına üreticilerin verilen desteklerden haberdar olmalarını vurgulayarak " Destekleri, birbirimize duyuralım katılımı arttıralım" dedi.

Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete konuşmasında Marmaris'te yaşana yangına değinerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Devletin her kademesinin orada görevinin başında olduğunu ve gösterilen olağanüstü çabaya değindi. Devletin üreticiye verdiği desteklerin her geçen gün arttığına değinen Kadem Mete, üreticilerin yanında olduklarını ve her türlü desteğe hazır olduklarına vurgu yaptı.

Etkinlik, üreticilere makine-ekipman dağıtımı ve ikramla son buldu. - MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Barış Saylak Kadem Mete Muğla Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

ALES 1 ne zaman açıklanacak 2024? Bade İşcil kimdir? Bade İşcil kaç yaşında, nereli? Özgür Özel yabancı dil biliyor mu, Almana biliyor mu, hangi dilleri biliyor? Motorine indirim mi geldi? SON DAKİKA! Güncel motorin fiyatları! Dahiliye neye bakar, hangi hastalıklara bakar? 25 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 25 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 25 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title