Haberler

Mesut Acar'a 2 önemli görev

Güncelleme:

Acarsan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Acar, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu ile İcra Kurulu üyeliğine seçildi.

Acarsan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Acar, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu ile İcra Kurulu üyeliğine seçildi.

Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere, dış ekonomik ilişkilerini yürütme; yurt içi ve yurt dışında yatırım imkanlarını araştırma; Türkiye'nin ülkelerle ticaretini artırmaya katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine eden DEİK, dış ekonomik ilişkilerdeki stratejik rolü ile ülkeye önemli katkı sağlıyor. DEİK, dünyanın her yerinde hem Türkiye'nin imajının güçlendirilmesi hem de ticari diplomasi faaliyetlerinin gelişmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

DEİK Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeliğine seçilen Mesut Acar, Türkiye'nin ekonomik gücünü artırmak, küresel rekabet koşullarını dengelemek, Türk iş dünyasının dünyadaki sesi olmak gibi önemli misyonları üstlenen DEİK'in Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi olmaktan onur duyduğunu söyledi. DEİK Başkanı Nail Olpak'ın DEİK Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerine getirilen Mesut Acar'ı kutlayarak, çalışmalarında başarılar dilediğini belirten Acar, güçlü sanayisi ve yüksek ihracat rakamları ile göz dolduran Gaziantep'in kıymetli iş insanlarının Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) gibi temsil gücü yüksek kuruluşlarda yer almalarını önemsediğini belirterek, üstlendiği görevlerin öneminin bilinciyle hem Gaziantep'e hem de ülke ekonomisine katma değer sağlayacak her işte üzerine düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getirmek için var gücüyle çalışacağını ifade etti.

Mesut Acar kimdir?

Acarsan Holding'e ait gıda, dış ticaret, inşaat, sağlık, otomotiv ve filo sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerinin Yönetim Kurulu'nda yer alan Mesut Acar, enerji sektöründeki şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Geçmişte DEİK/Türkiye-Suriye İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Spor Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş olup; yakın zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Acar, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Üyeliği, Genç Türkiye İhracatçılar Meclisi (GENÇ TİM) Danışmanlığı, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcılığı, Türkiye Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Yönetim Kurulu Üyeliği, Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği (GUSAD) Başkan Yardımcılığı, Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı ve Gaziantep Basketbol Başkan Yardımcılığı görevlerini de halen yürütmektedir. - GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Gaziantep Türkiye Ekonomi Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title