Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'nu haklı çıkartan "Fatura" anketi! Ödemekte zorlananların oranı yüzde 57 seviyesinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, faturasını ödeyemeyen vatandaşların mağduriyetini dile getirmek adına evinin faturasını ödemedi. Kılıçdaroğlu'nun elektriklerinin kesilmesi gündemdeki yerini korurken, MetroPOLL Araştırma tarafından gerçekleştirilen ankette elektrik faturasını ödemekte zorlanan vatandaşların oranının yüzde 57 olduğu görüldü.

MetroPOLL Araştırma'nın Kurucusu Özer Sencar sosyal medya hesabından Mart ayına ilişkin elektrik ve doğalgaz faturaları ile ilgili verileri paylaştı. Özer Sencar, yaptığı paylaşımda "Seçmenlerin yaklaşık beşte biri elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemiyor. Ödeyebilenlerin de büyük kısmı çok zorlandığını söylüyor" açıklamasında bulundu.

Özer Sencar'ın yayınladığı verilere göre; elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemediğini belirten vatandaşlar %19'luk bir kesimi oluşturuyor. Faturalarını ödeyebilen ama çok zorlandığını belirten vatandaşların oranı ise %57 seviyesinde. Faturaları ödeyemediğini belirten vatandaşların oranı Şubat ayında %14.4 iken bu oran Mart ayında 18,6 oldu. "Ödeyebiliyorum ama çok zorlanıyorum" cevabını veren vatandaşların oranı ise şubat ayında 58,2 iken Mart ayında 57,0'a düştü.

2022 yılı içerisinde arka arkaya elektrik faturalarına gelen zam sonrasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bu zamlara tepki göstermişti. Kılıçdaroğlu faturasını ödeyemeyen insanların sözcüsü olmak ve hükümete geri adım attırmak istediğini söylemişti. Bununla birlikte "Zamlar geri alınıncaya dek faturaları ödemeyeceğim" diye konuşmuştu. 2,5 aydır elektrik faturasını ödemeyen Kılıçdaroğlu'nun da önceki gün evinin elektrikleri kesilmişti.

İşte MetroPOLL'ün anketinden çıkan sonuç;

Kılıçdaroğlu'nu halkı çıkartan 'Fatura' anketi! Ödemekte zorlananların oranı yüzde 57 seviyesinde

Türkiye'de 4 milyona yakın abonenin elektriğinin kesildiğini öne süren CHP lideri Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullanmıştı: "Onların sesi duyulsun diye bu yola girdim. Bu eylemim, bir sivil itaatsizlik çağrısı da değildir. Bu bir direniştir. Bu sizin hakkınızı arama mücadelesidir. Mücadelem, ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir. Ama aynı zamanda, dünyanın tüm demokratlarına da bir çağrıdır. Eşimle birlikte 1 hafta boyunca karanlıkta kalacağız. Adalet için bu ülkede kilometrelerce yol yürüdüm. Halkımın acısını yaşamak için şimdi karanlıkta oturacağım. Tereddüt ediyor muyum? Asla. Ben ne ağzımda gümüş kaşıkla doğdum, ne de sonradan saraylara yerleşip sefa içinde yaşadım."

Haberler.com - Ekonomi

Kemal Kılıçdaroğlu Politika Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

Ayaz Karahanlı:

yeni birinin ülkenin başına geçtigi gibi tüm eski partide olanların hepsini göndermesi lazım ve tüm yabancıları ülkelerine göndermesi gerekli adalet sistemini daha cok düzeltmeli ekonomiyi düzelmeli egitimi avrupadakı sistemle bire bir yapmalı zor degil bunlar

ferhat atmaca:

23.9 kaymak tabaka. malum partinin oy oranı yani.

Mazlum Yeşilyaprak:

isyan etmeyi bırak artık üretmeye bak yıllardır chp nin sırtında bir kambursun şimdide fırsattan istifa Türkiyenin sırtında karanlık bir kambur olmana izin vermeyeceğiz Türk halkı chp liler gibi kör değil Dünyayı göremiyorlar senin kör sayesinde ülkeye zarar veriyorsun git

Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title