Haberler

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan: "Kandil'deki ve Pensilvanya'daki teröristlerin beklentilerini 14 Mayıs'ta hep birlikte sandığa gömeceğiz"

Güncelleme:

Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Kandil'deki ve Pensilvanya'daki teröristlerin beklentilerini, hainlerin hayallerini 14 Mayıs'ta hep birlikte sandığa gömeceğiz.

Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Kandil'deki ve Pensilvanya'daki teröristlerin beklentilerini, hainlerin hayallerini 14 Mayıs'ta hep birlikte sandığa gömeceğiz. 2013'te ülkemizden kovduğumuz IMF ile yeniden iş tutmaya çalışanların heveslerini 14 Mayıs'ta kursağında bırakacağız" dedi.

HAK-İŞ Konfederasyonu'nun 15'inci Olağan Genel Kurulu, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılım sağladığı genel kurulda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından HAK-İŞ'in faaliyetlerini anlatan kısa film gösterimi yapıldı. Genel kurulda konuşan HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Cumhuriyet tarihinin en büyük reformu olan kamuda çalışan 1 milyona yakın taşeron işçiyi kadroya kavuşturduğu için özellikle teşekkür ettiklerini belirterek, "Zorunlu emeklilik uygulamasının kaldırılmasını sağladığınız, 31 Mart seçimlerinin ardından belediyelerdeki HAK-İŞ'e yönelik tasfiye girişimlerine ve işten atılmalara karşı başlattığımız emek ve adalet yürüyüşümüze sonsuz destekleriniz için ayrıca teşekkür ediyoruz. 2023-2024 yıllarını kapsayan kamu işçisinin toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında gösterdiğiniz liderliğiniz için liderlik ve bunun sonunda atılan imzalar için ayrıca bütün kamu çalışanları adına teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Kandil'deki ve Pensilvanya'daki teröristlerin beklentilerini, hainlerin hayallerini 14 Mayıs'ta hep birlikte sandığa gömeceğiz"

Arslan, Türkiye'yi koalisyon dönemlerine mahkum edip, vesayet çetelerine yeniden alan açmaya çalışan anlayışların karşısında siyasal, ekonomik, sosyal istikrarı tesis eden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yanında duracaklarını sözlerine ekleyerek, "Emperyalist ABD Başkanı Biden'ın ülkemiz için kurduğu hain planları 14 Mayıs'ta milletimizle beraber yerle bir edeceğiz. Kandil'deki ve Pensilvanya'daki teröristlerin beklentilerini, hainlerin hayallerini 14 Mayıs'ta hep birlikte sandığa gömeceğiz. 2013'te ülkemizden kovduğumuz IMF ile yeniden iş tutmaya çalışanların heveslerini 14 Mayıs'ta kursağında bırakacağız. IMF; kaos, kriz, yoksulluk, yokluk, adaletsizlik demek" değerlendirmesinde bulundu.

Arslan şöyle devam etti:

"Emperyalizmin sesi ve kuklası yayın organlarının Cumhurbaşkanımıza yönelik saldırılarını buradan işçilerle beraber lanetliyoruz. Milletimizin iradesini yok sayan bu saldırıları yapanlara milletimiz 14 Mayıs'ta dersini verecektir. Emperyalist ABD Başkanı Biden'ın hain planlarına sessiz kalanlara, Kandil'den ve Pensilvanya'dan her gün ülkemize ve devletimize yönelik saldırıları, tehditleri görmezden gelenlere, Batı emperyalizminin yayın organlarını duymazdan gelenlere 14 Mayıs'ta milletimiz hesabını soracaktır."

Genel kurula Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yan sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, siyasi parti temsilcileri, yerli ve yabancı konuklar, delegeler ve çok sayıda davetli katılım sağladı. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Mahmut Arslan Hak-İş Ekonomi Haberler

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Bakmadan Geçme

Mezuniyet töreninde protesto! Öğrenciler kendilerini tehdit eden müdüre sırtlarını döndü

Mezuniyet töreninde protesto! Öğrenciler kendilerini tehdit eden müdüre sırtlarını döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title