Haberler

Gemlik Belediyesi'nin Kırsal Kalkınma Ofisi'nde Çiftçilere Destek

Güncelleme:

Gemlik Belediyesi'nin Umurbey Mahallesi'nde kurduğu Kırsal Kalkınma Ofisi'nde bulunan yaprak, toprak ve su analizi laboratuvarı ilçedeki çiftçiye rehber oluyor. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, çiftçilerin laboratuvar sayesinde milyonlarca liralık tasarruf yapacağını vurguladı. Türkiye'de bir belediye tarafından ilk kez kurulan laboratuvara yalnızca Gemlik'ten değil, Bursa'nın pek çok bölgesinden geçimini topraktan sağlayan vatandaşlar ilgi gösteriyor. Gemlik Belediyesi'nin laboratuvarı bünyesinde barındırdığı uzman personelle çiftçilere yol haritası oluşturuyor. Başkan Sertaslan, laboratuvarın bölgenin faal haldeki tek laboratuvarı olduğuna değinerek, çiftçilere bilimsel tarımın önünü açmayı ve verimliliği artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Gemlik Belediyesi'nin Umurbey Mahallesi'nde kurduğu Kırsal Kalkınma Ofisi'nde bulunan yaprak, toprak ve su analizi laboratuvarı ilçedeki çiftçiye rehber oluyor. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, çiftçilerin laboratuvar sayesinde milyonlarca liralık tasarruf yapacağını vurguladı.

Türkiye'de bir belediye tarafından ilk kez kurulan laboratuvara yalnızca Gemlik'ten değil, Bursa'nın pek çok bölgesinden geçimini topraktan sağlayan vatandaşlar ilgi gösteriyor. Gemlik Belediyesi'nin laboratuvarı bünyesinde barındırdığı uzman personelle çiftçilere yol haritası oluşturuyor.

Başkan Sertaslan, laboratuvarın bölgenin faal haldeki tek laboratuvarı olduğuna değinerek, şunları söyledi:

"Türkiye'nin bir sorunu da her yıl fazladan atılan gübre ve zirai ilaçlardır. Bilimsel yöntemlerle yapılmayan tarımsal üretim yüzünden çiftçilerimizin cebinden her yıl fazladan milyonlarca lira para çıkarken, günlerce harcanan emekler boşa gidiyor. Bizim bu laboratuvarı kurma amaçlarımızdan birisi de çiftçilerimize bilimsel tarımın önünü açmak ve yapılan analizler sonucu toprağında eksik olan minareleri atmasını sağlayarak, rekoltesinde artış olmasını amaçlıyoruz. Biz Gemlik Belediyesi olarak ülkemizin ve ilçemizin en büyük kalkınma araçlarından biri olan çiftçilerimiz için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz."

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Mehmet Uğur Sertaslan Mehmet Uğur Türkiye Umurbey Rehber Bursa Ekonomi Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Özel'den Bahçeli'nin elini öpen Özel Harekat Başkanı'na tepki: Sen, devletin polisi olmayı yanlış anlamışsın

Bakmadan Geçme

YKS 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 puanla nereye girebilirim? YKS hangi bölümler gelir? Han Yunus nerede? Han Yunus nereye bağlı? Han Yunus nasıl yönetiliyor? Rahmi Özkan'ın hastalığı nedir, neden hastaneye kaldırıldı? Avukat Rahmi Özkan'ın sağlık durumu nasıl? Tercih yapıp yerleşmeyince OBP puanı düşer mi? Tercih yapınca OBP puanı tekrar kullanılır mı? Elias Jelert kimdir? Elias Jelert nereli, kaç yaşında? Elias Jelert Kristensen hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? İLAHİYAT BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İlahiyat taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Samsun Tekkeköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 16 Temmuz Samsun'da nerede deprem oldu? Luan Peres kimdir? Luan Peres nereli, kaç yaşında? Luan Peres hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? ATT TABAN PUANLARI 2024 | İlk ve Acil Yardım Paramedik Bölümü üniversite kontenjanları ve başarı sıralamaları! EA (eşit ağırlık) Bölümleri neler? Eşit Ağırlık puanıyla hangi bölümler seçilir? Eşit ağırlıkta en iyi bölüm hangisi? YKS CEVAP KAĞIDINI GÖRÜNTÜLEME | YKS cevap anahtarına nasıl bakılır? YURT DIŞI HARÇ PULU FİYATI 2024 | Yurt dışı harç pulu ne kadar, kaç TL? Yurt dışı çıkış harcına zam geldi mi? KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR? 2024 KYK yurt ücretleri açıklandı mı? Sema Çeyrekbaşı kimdir, kaç yaşında? Sema Çeyrekbaşı'nın hastalığı nedir, sağlık durumu ne? KYK başvuruları ne zaman başlıyor? 2024 KYK YURT BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title