Haberler

CHP'nin ekonomi kurmayları Mehmet Şimşek ile bir araya geldi! Masada 2 kritik başlık yer alıyor

Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ekonomi kurmayları ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in görüşmesi başladı. Toplantıda CHP heyetinin başındaki gölge bakan Yalçın Karatepe'nin temmuz ayından itibaren asgari ücrete en az enflasyon farkı kadar zam yapılması gerektiğini söyleyeceği ve emekli maaşlarını da gündeme getirip Şimşek'e "Enflasyon oranına refah payı ekleyerek aylıkları artıralım" çağrısı yapacağı öğrenildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Hazine ve Maliye'den sorumlu gölge bakanı Yalçın Karatepe ile bakanlıkta bir araya geldi. Merakla beklenen görüşme saat 10.00 civarında başladı. İkilinin görüşmesinin ardından herhangi bir basın açıklaması yapılması ise beklenmiyor.

GÖRÜŞMEYE HEYETLER EŞLİK ETTİ

Mehmet Şimşek, CHP'li Yalçın Karatepe'yi bakanlık binasının kapısında karşıladı. Görüşmenin iki isim arasında geçeceği öğrenilirken, heyette CHP'yi temsilen iki ekonomi kurmayı daha yer aldı. Bu isimler; Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir oldu.

CHP'nin ekonomi kurmayları Mehmet Şimşek ile bir araya geldi! Masada 2 kritik başlık yer alıyor

HANGİ BAŞLIKLAR MASADA?

Heyet, halihazırda hükümetin çalıştığı vergi reformu paketi için önerilerin yer aldığı bir rapor hazırladı. CHP'li kurmaylar ayrıca acil önlem alınması gereken konular olarak nitelendirdiği başlıkları da Hazine ve Maliye Bakanı'na sunacak.

CHP'nin ekonomi kurmayları Mehmet Şimşek ile bir araya geldi! Masada 2 kritik başlık yer alacakCHP'nin Hazine ve Maliye'den sorumlu gölge bakanı Yalçın Karatepe.

ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİ ZAMMI TALEPLERİ

CHP'li Yalçın Karatepe, temmuzdan itibaren asgari ücrete en az enflasyon farkı kadar zam yapılması talebini dile getirecek. Emekliler için de enflasyon oranına refah payı eklenerek aylıkların artırılması önerisi masada olacak.

Görüşmede ayrıca tarımsal desteklerin artırılması, TÜİK verileri, Varlık Fonu gibi başlıklar da CHP'li kurmaylar tarafından gündeme getirilecek.

NE OLMUŞTU?

Şimşek'in CHP heyeti ile görüşme kararı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in CHP Genel Merkezi'nde yaptığı görüşmede alınmıştı.

CHP'nin gölge kabinesinde yer alan isimler daha önce İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile de görüşmüştü.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Ekonomi

Enflasyon farkı Yalçın Karatepe Mehmet Şimşek Asgari Ücret Özgür Özel Ekonomi Maliye Refah Zam Finans Politika Ekonomi Haberler

Bahçeli, 154 kişilik listeyi kameraya gösterdi: Bunlarla hukuk zemininde mutlaka hesaplaşacağız

Bahçeli, 154 kişilik listeyi kameraya gösterdi: Bunlarla hukuk zemininde mutlaka hesaplaşacağız

Olimpiyatlara günler kala skandal olay! Turist kadın kebapçıda toplu tecavüze uğradı, ülke alarmda

Olimpiyatlara günler kala skandal olay! Turist kadın kebapçıda toplu tecavüze uğradı, ülke alarmda

Trump'ın seçim vaadi korku yarattı! Yüzlerce göçmen ABD sınırına yürüyor

Trump'ın seçim vaadi korku yarattı! Yüzlerce göçmen ABD sınırına yürüyor

Karısını bağlayıp darbeden şahsın ilk ifadesi: Karşısına geçip sigara yakarak acı çekmesini izledim

Karısını bağlayıp darbeden şahsın ilk ifadesi: Karşısına geçip sigara yakarak acı çekmesini izledim

500

Yorumlar (34)

Nayci İbrahim:

İktidar kabul etmezse şayet derhal erken seçime zorlamalıdır chp

217
72
yanıtYanıtla
Ömer Can:

erken seçim vekilerin ekmeğinin elde gitmesi demektir kimse istemez

yanıt77
yanıt16
Dağıstan:

Neyle . Yeter sayısı olmadığı gibi son seçimde vekil olanlar ,emeklilik hakkını kazanmak için bekliyorlar. Diğerleri ise emekli maaşıyla birlikte vekil maaşını da alıyorlar. Erken seçime evet demezler. Belki meclis fesh edilirse ,erken seçim olabilir !!

yanıt38
yanıt7
YalancıSavar:

memleket faydasına bir şey istemez bunlar. En son istedikleri EYT ile emekli bütçesine darbe vurmuşlardı... Sadece ver ver demek le olmuyor. Yurt dışiına giden dövizi azaltmak, paranın ülkede kalmasını sağlamak. üretimi arttırmak için bir proje sunun hükümete. sadece ver ver le olmuyor..

70
126
yanıtYanıtla
faruk merttürk:

Ver demiyor. Var diyor.

yanıt50
yanıt19
Zübükzade:

faiz düşürüp KKM ile faizin misli mislisini hazineye ödeten faizi düşürüp doları patlatan faizi %50 rekor seviyesine çekersen sonuç enflasyon patlar alım gücü biter sonra kalkıp suçu muhalefete at işi kurtar öylemi

yanıt56
yanıt8
ERKAN ÜNAL:

Eyt emekli bütçesinde ne varmış?? Sadece mültecilere harcanılan masrafları kisarsan emeklilere hayli hayli bütçe çıkacaktır,adamların bedava saglik hizmeti var,vergi yok algı yok,ne güzel dünya değil mi

yanıt49
yanıt13
Servet BÖLÜK:

Erken emekli yapmasaydı o kadar milleti. Zorundamıydı?!!

yanıt2
yanıt0
fikret ipek:

HİÇ KİMSE UMUTLANMASIN HALKI EMEKLİYİ DİKKATE ALMAYANLAR CHP İSTEDİ DİYE YUMUŞAMAZLAR.M.ŞİMŞEK YABNCILARI VE FAİZCİLERİ SEVER.NOKTA

113
19
yanıtYanıtla
Erol Birol :

Haklısın Fikret bey

yanıt40
yanıt7
Tüm 34 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title