Haberler

Çanakkale'de Expotroia Açıldı

Güncelleme:

Çanakkale Sanayiciler ve İşadamları Derneği önderliğinde organize edilen, Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı Expotroia törenle açıldı.

Çanakkale Sanayiciler ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) önderliğinde organize edilen Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı Expotroia törenle açıldı. 60 firmanın stant açtığı fuar, 19 Mayıs'a kadar gezilebilecek.

ÇASİAD önderliğinde, Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, Çanakkale Turistik Otelciler Derneği, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi'nin katkılarıyla düzenlenen Expotroia Turizm ve Ticaret Fuarı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı. Açılış törenine Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mesut Özel, Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin, ÇASİAD Başkanı Salih Yıldız, oda temsilcileri, bürokratlar, siyasetçiler, işadamları katıldı. Açılış töreninde konuşan ÇASİAD Başkanı Salih Yıldız, Expotroi ile Çanakkale'de bir ilki gerçekleştirdiklerini ve bundan mutluluk duyduklarını söyledi.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ise dünyanın en büyük kültür mirasına sahip olan Çanakkale'nin hem ticaretini geliştirmek, hem de dünya çapında tanıtımını yaparak geleceğin Çanakkalesi'ni hazırlamayı hedeflediklerini belirtti. Vali Tuna, "Böylece manevi anlamda büyük olan şehrimizi ekonomik anlamda da büyükler ligine taşımak hedeflenmektedir. Çanakkalemiz'de yurt dışı ve yurtiçinde ticaret yapmak isteyen sanayicilerimiz ve iş adamlarımızın sektörde katkı sağlayacak olan temsilci ve müşterilerle buluşması çok önemlidir. Bu fuarlar da bu sağlanmaktadır" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Güngör Azim Tuna ve beraberindekiler, standları tek tek gezerek bilgi alıp, peynir ve zeytinyağı gibi ürünlerin tadına baktı.

Çanakkale için bir ilk olan Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı EXPOTROİA'da birçok ithalatçı, dağıtımcı ve üreticiden oluşan firmaların yanı sıra, yiyecek-içecek gıda ürünleri, turizm sektörü, tarım ürünleri, mobilya, ekipman, tekstil, otel ve restoran için gıda ürün firmaları, maden-seramik ve otomotiv sektörü temsilcileri yer alıyor. Bugün kapılarını açan fuarı, 19 Mayıs'a kadar 5 bin kişinin gezmesi bekleniyor.

BG,EK(AÖ/BT) - Çanakkale

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Güngör Azim Tuna Salih Yıldız 19 Mayıs Ekonomi Haberler

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdı

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Gümrük ekiplerinden Mersin'de tarihi yakalama! 1 milyar TL'lik kaçakçılık önlendi

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Bulaştığı kişileri 3 günde öldürüyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title