Haberi Paylaş

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU, KÖPRÜLÜ KAVŞAK AÇILIŞI YAPTI: YILLIK 8 MİLYON LİRA TASARRUF EDİLECEK

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, günde ortalama 20 bin aracın geçiş yaptığı bölgede yapımı tamamlanarak açılışını yaptığı Bilecik girişi köprülü kavşak sayesinde zamandan 7 milyon lira, akaryakıttan 1 milyon lira olmak üzere, toplamda yıllık 8 milyon lira tasarruf...

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, günde ortalama 20 bin aracın geçiş yaptığı bölgede yapımı tamamlanarak açılışını yaptığı Bilecik girişi köprülü kavşak sayesinde zamandan 7 milyon lira, akaryakıttan 1 milyon lira olmak üzere, toplamda yıllık 8 milyon lira tasarruf sağlanacağını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilecik kent girişinde yapımı tamamlanan köprülü kavşağın açılış törenine katıldı. Bakan Karaismailoğlu'nun yanı sıra açılışta Bilecik Vali vekili Akgün Corav, Ak Parti Bilecik milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Belediye Başkan vekili Melek Mızrak Subaşı da yer aldı. Marmara, Karadeniz, Ege ve İç Anadolu Bölgeleri'nin önemli bir geçiş noktası olan Bilecik'te demiryolu ile karayolu yatırımlarımıza ağırlık verdiklerini ifade eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilecik'in aynı zamanda Ankara-İstanbul yüksek hızlı tren hattı geçiş güzergahında yer aldığı söyledi.

İstanbul'u Antalya'ya bağlayan Kuzey-Güney aksında bulunan Bilecik'in bu nedenle, karayolu yoğunluğunda yüksek hacme sahip olduğunu anlatan Bakan Karaismailoğlu, 'Bilecik'in şehir içi ve şehirlerarası ulaşımını düzenleyen Bozüyük-Bilecik-Mekece Devlet Yolu'nun Bilecik ayrım noktasında ciddi bir trafik yükü vardı. Bu noktadan günde ortalama 20 bin araç geçiyor. Şehir girişinde oluşan yığılmanın önüne geçmek ve şehir içi ve şehirlerarası karayolu akışını rahatlatmak için Bilecik girişi köprülü kavşağını tamamladık. Bilecik girişi köprülü kavşağı ile Bilecik şehir merkezine ulaşım kolaylaşacak, can ve mal güvenliğini artacak, hızlı, konforlu ve emniyetli bir geçiş sağlanacak. Şehirlerarası trafiği de kesintisiz şekilde sağlayan köprülü kavşak, özellikle yaz aylarında ve bayram tatillerindeki trafiği rahatlatacak. Bilecik girişi köprülü kavşağının hizmete girmesiyle, yıllık olarak; zamandan 7 milyon lira, akaryakıttan 1 milyon lira olmak üzere, toplamda 8 milyon lira tasarruf sağlayacağız. Aynı zamanda, karbon salınımı 192 ton azalacak. Köprülü kavşak projemizde 117 metre uzunluğunda kavşak köprüsü, 79 metre uzunluğunda köprü ile birlikte kavşak yolları ve bağlantı yolları, 1900 metre tek yol ve 1800 metre de bölünmüş yol yer alıyor' şeklinde konuştu.

'HALKÇI GÖZÜKÜP, YAN GELİP YATMAYIZ'

Son 20 yıl içerisinde Türkiye'de ulaşım ve iletişim altyapısına 183 milyar dolar yatırım yaptıklarını belirterek muhalefet partilerini eleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, demiryolu ağımını 13 bin 22 kilometreye, 26 olan havalimanı sayısını ise 57'ye yükselttiklerini söyledi. Halkın ihtiyaçlarını iyi tespit ederek halkın isteklerini ön planda tuttuklarını kaydeden Karaismailoğlu, 'Biz başkaları gibi halkçı gözüküp, yan gelip yatmayız. Türkiye'nin geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz. CHP'li belediyelerin yönettikleri iller, ilçelerin hali ortada Yatırım var mı' Yok. İstihdam var mı? Yok. Proje var mı? Yok. Ne var biliyor musunuz? Ancak yalan siyaseti var. Biz onlar gibi olmadık, olmayacağız değerli kardeşlerim. AK Parti'de ideolojiye değil insana hizmet var? dedi.

Bakan Karaismailoğlu, konuşmasının ardından beraberindekilerle Bilecik girişi köprülü kavşağından açılışını yaparak, ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geleceği Pazaryeri ilçesine geçti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Adil Karaismailoğlu Köprülü Bilecik Ankara Ekonomi Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title