Diyarbakır'da Askeri Lojmanın Kazan Dairesindeki Patlama

Diyarbakır'da Askeri Lojmanın Kazan Dairesindeki Patlama

Diyarbakır-(dha Ek Haber) Diyarbakır'da Askeri Lojmandaki Patlamanın Ardından Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ Diyarbakır'a Geldi. Patlamanın Yaşandığı Lojman Enkazında İncelemelerde Bulunan Başbuğ'a, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Cahit Sarsılmaz, 2'nci Taktik Hava Üs Komutanı Korgeneral Erol Ortaç, Diyarbakır Valisi Efkan Ala Eşlik ...

Diyarbakır'da Askeri Lojmanın Kazan Dairesindeki Patlama

DİYARBAKIR-(DHA EK HABER) Diyarbakır'da askeri lojmandaki patlamanın ardından Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ Diyarbakır'a geldi. Patlamanın yaşandığı lojman enkazında incelemelerde bulunan Başbuğ'a, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Cahit Sarsılmaz, 2'nci Taktik Hava Üs Komutanı Korgeneral Erol Ortaç, Diyarbakır Valisi Efkan Ala eşlik etti. Orgeneral Başbuğ ve beraberindeki heyet daha sonra Askeri Hastaneye geçerek burada tedavi altında bulunan yaralıları ziyaret etti.

Orgeneral Başbuğ, burada yaptığı açıklamada, enkaz altında 8 kişinin kaldığını bunlardan 4'ünün yaşamını yitirdiğini, enkaz altında kalan 4 kişinin arama ve kurtarma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Orgeneral Başbuğ, şunları söyledi:

"İncelemelerde bulunmak amacıyla Malatya'ya gelmiştik. Bu sabah Malatya'ya indikten sonra talihsiz acı olayı öğrendik. Bunun üzerine komutanlarla birlikte olayın meydana gelen yeri gördük. Olay askeri lojmanlarda bir dairenin altında bulunan kazan dairesinde meydana gelmiş. Sabah saat 08.20 sıralarında kazan dairesinde patlama olmuş. Patlamadan sonra 8 kişi enkaz altında kalmış, bu 8 kişiden 4'ü ölmüş, 4 kişi ise halen enkaz altında bulunuyor, bu kişileri arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 4 kişiye ulaşmak için herkes bütün gayretleri sarf ediyor. Buraya hayatını kaybedenlerin aileleriyle birlikte olmak ve acılarını paylaşmak için geldik. Enkaz altında bir üsteğmenimizin eşi ve 2 çocuğu yaşamını yitirmiş, Bu büyük olayda üzüntümüz çok büyüktür. Hayatlarını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Valilikte bütün imkanlarını seferber etmiş durumda. Yaraların sarılması için her türlü çaba sarf edilecektir. İnşallah bu tip olaylar bir daha tekrarlanmaz. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturmada devam ediyor"

Anne ve 2 kızı öldü

Lojman altında ölen 4 kişiden 3'ünün kimlikleri belirlendi. Enkaz altında ölenlerin 29 yaşındaki Halime Polat, kızları 7 yaşındaki Rana Polat ve 1 yaşındaki Sena Polat olduğu öğrenildi. Ölen kadın ve 2 çocuğun bir üsteğmenin ailesi olduğu belirtildi.