Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yapılan Açıklamada, Mısır'ın Arabuluculuğunda Gerçekleştirilen Görüşmeler Sonucunda İsrail ile Hamas Arasında Gazze Şeridi'ni Kapsayan Ateşkese Varılmasını ve Ateşkesin Bu Sabah Yürürlüğe Girmesini Memnuniyetle Karşılandığı Bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Mısır'ın arabuluculuğunda gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda İsrail ile Hamas arasında Gazze Şeridi'ni kapsayan ateşkese varılmasını ve ateşkesin bu sabah yürürlüğe girmesini memnuniyetle karşılandığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Mısır Arap Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığınca açıklandığı üzere, Mısır'ın arabuluculuğunda gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda İsrail ile Hamas arasında Gazze Şeridi'ni kapsayan ateşkese varılmasını ve ateşkesin bu sabah (19 Haziran) yürürlüğe girmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Türkiye ilgili tüm taraflara ateşkes çerçevesinde üstlendikleri taahhütlere uymaları ve ateşkesi kalıcı kılmaları çağrısında bulunmaktadır.

İsrail ve Filistin halklarını korku ve terör sarmalından kurtarmasını beklediğimiz bu adımın, Gazze Şeridi'ndeki insani durumun iyileştirilmesi ve Ortadoğu'da barış ve refahın tesisi doğrultusunda önemli bir adım olmasını diliyoruz" denildi.

(TB-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA