Dirmil'in Başpehlivanı Ali Gürbüz

Burdur'un Altınyayla (Dirmil) İlçesinde 22. Kez Düzenlenen Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin Başpehlivanı Ali Gürbüz Oldu.

Dirmil'in Başpehlivanı Ali Gürbüz

Burdur'un Altınyayla (Dirmil) ilçesinde 22. kez düzenlenen Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin başpehlivanı Ali Gürbüz oldu.

Kırkpınar'ın rövanşı olarak bilinen güreşlere halkın ilgisi yoğun oldu. Altınyaya (Dirmil) ilçesinde düzenlenen 22. Altınyayla Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri sona erdi. 2 gün süren güreşlerin ardından Antalyalı rakibi Mustafa Kemal Karaboğa'yı yenen Antalyalı Ali Gürbüz, başpehlivanlığı kazandı. Başpehlivana ödül olarak altın sipsi ve Çavdır Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Osman Şimşir tarafından özel işlemeli av tüfeği hediye edildi.

Dirmil güreşleri, halk ve siyasilerin yoğun ilgisi altında gerçekleştirildi. Kırkpınar güreşlerinde kozlarını paylaşamayan pehlivanlar er meydanına yeniden çıktı. Kıyasıya kapışan pehlivanlar son güne kadar ter döktü. Sabahın erken saatlerinde güreşin yapıldığı alana gelen güreş meraklısı vatandaşlar, müsabakaları sonuna kadar izledi. Dirmil güreş ağalığını 30 bin yeni liraya Kumlucalı iş adamı, hal komisyoncusu Yasin Çetin aldı.

Güreşleri Burdur Valisi İbrahim Özçimen, Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akaya, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Mahmet Alp, Burdur İl Spor Müdürü Resul Alptekin, Altınyayla Kaymakamı Mustafa Can ve Dirmil Belediye Başkanı Ali Serttaş da izledi.