Haberler

Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde Başpehlivanlık Ali Gürbüz'ün

Güncelleme:

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz başpehlivan oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından 'Cihan Pehlivanı' Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl 63. kez düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı Ali Gürbüz kazandı.

Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl 63. kez yapılan Kurtdereli Yağlı Güreşleri 2 bin 500'ün üzerinde pehlivanın katılımıyla yapıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen güreşlerde başpehlivan Ali Gürbüz oldu. Güreşseverlerin ilgiyle takip ettiği etkinlik, Yağlı Güreş Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Çekişmeli geçen müsabakaların çeyrek finalinde rakiplerini mağlup eden Ali Gürbüz, Hüseyin Gümüşalan, Orhan Okulu ve Yusuf Can Zeybek, yarı finale çıktı. Yarı finalde rakiplerini yenen Ali Gürbüz ile Hüseyin Gümüşalan, final müsabakasına çıktı. Ali Gürbüz, finalde Hüseyin Gümüşalan'ı puanlama bölümünde 'kılçık' yaparak altın kemerin sahibi oldu ve Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı kazandı. Başpehlivanlık güreşlerinde Ali Gürbüz 1., Hüseyin Gümüşalan 2. ve Yusuf Can Zeybek ve Orhan Okulu 3. oldu.

Güreşlerde 2024 yılı güreş ağalığını ise Karesi Belediyesi Meclis Üyesi Kemal Aydın, 2 milyon 761 bin TL'lik açık arttırma ile kazandı ve görevi Abdullah Altıntaş'tan devraldı.

Güreşlerde ilk 3'e giren başpehlivanlara ödüllerini Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve Eski Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Eski Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş takdim etti.

Organizasyon sonrası Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, güreşlere katılan pehlivanlara, hakemlere, davetlilere ve güreş organizasyonunda yer alan belediye personeline teşekkür etti. Orkan, organizasyonda bulunan belediye personeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ali Gürbüz Balıkesir Karesi Belediye Spor Haberler

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye 'asgari ücret' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye "asgari ücret" çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Soykırım kabinesini neden yıktı? İşte Netanyahu'nun bundan sonraki sürece dair planı

Soykırım kabinesini neden yıktı? İşte Netanyahu'nun bundan sonraki sürece dair planı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title