Haberler

1. Marmaris Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz altın kemerin sahibi oldu

Güncelleme:

Marmaris'te düzenlenen 1. Marmaris Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz, finalde Ali Yanatma'yı yenerek altın kemerin sahibi oldu. Müsabakaya 300'ün üzerinde pehlivan katıldı ve yüzlerce güreş meraklısı takip etti. Başkan Oktay, organizasyonu turizm kenti Marmaris'in sporla bütünleştirmek istediklerini belirtti.

İçmeler Gölenye Stadı'nda düzenlenen 1. Marmaris Yağlı Güreşleri'nde altın kemerin sahibi ünlü başpehlivan Ali Gürbüz oldu.

Marmaris Gölenye Stadı'nda 32'si başpehlivan olmak üzere 300'ün üzerinde pehlivanın katıldığı güreşlerde finalde Ali Yanatma'yı yenen Ali Gürbüz, altın kemerin sahibi oldu.

Marmaris Belediye Başkanlığı'nın himayesinde Marmaris Belediye Gençlik spor iş birliğiyle düzenlenen Marmaris Yağlı Güreşleri'ne er meydanının ünlü isimleri Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Mehmet Yeşil Yeşil ve Fatih Atlı'nın yanı sıra 300 sporcu katıldı. Küçük yaş gruplarının mücadelesiyle başlayan organizasyonu yüzlerce güreş meraklısı takip etti. Gün boyunca iki noktadan servisler de vatandaşları Gölenye Stadı'na taşıdı.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Turgay Karabulut, Marmaris Belediye Gençlik Spor Başkanı Hasan Yaylalı, CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Burak Erbay da müsabakaları izleyenler arasındaydı.

Finalde Ali Gürbüz'ün rakibi Ali Yanatma'yı yenmesi ile müsabakanın kazananı belli oldu. Dört kez Kırkpınar başpehlivanlığı kazanan Marmaris 1. Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Gürbüz, "Çok aziz bir seyircimiz var, dünyanın hiç spor organizasyonunda 12-13 saat oturup bir yere ayrılmadan izlenen bir spor dalı yoktur. Destekleyen, izleyen herkese ve bu organizasyona ev sahipliği yapan Marmaris Belediyesi'ne sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Başpehlivanlardan dereceye giren ilk üçe madalya ve Başpehlivan Ali Gürbüz'e altın madalya ile altın kemerini Başkan Oktay takdim etti. Marmaris güreşlerinde Ali Yanatma ikinci, İsmail Arkal üçüncü, Furkan Durmuş Altın ise dördüncü oldu.

Güreş ağası da seçilen Başkan Oktay, Turizm kenti Marmaris'i sporla da bütünleştireceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Uzun yıllardır Marmaris'te bu tür etkinlik düzenlenmiyordu. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yapmayı hedeflediğimiz organizasyonlardan biriydi ancak yaşadığımız doğal afetler nedeniyle ancak bu bahar yapabildik. Burada hedefimiz ata sporumuzu, tarihimizi, geçmişimizi unutmamak ve bu değerlerimizi ülkemizin dünyaya açılan pencerelerden biri olan Marmaris'ten dünyaya da daha iyi duyurabilmek. Farklı branşlarda, sanatta, sporda bilimde yani gücümüzün imkanımızın yettiği her alanda Marmaris Belediyesi olarak varız, tüm organizasyonlara desteğimiz sürecek."

Kaynak: ANKA / Spor

Ali Gürbüz Marmaris Spor Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
İsrail'den Lübnan'a saldırı! Çok sayıda yaralı var

İsrail'den Lübnan'a saldırı! Çok sayıda yaralı var

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title