Çukur Haberleri

Çukur haber, Çukur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çukur - 14.11.2020
Son dakika haber | Adana'da terör örgütü YPG/PKK operasyonunda yakalanan 6 zanlı tutuklandı
Zanlılardan 3'ünün Suriye'de terör örgütü YPG/PKK saflarında çatışmalara keskin nişancı olarak katıldığı öne sürülmüştü. Şüphelilerin ayrıca çukur olaylarını bahane ederek Adana'nın farklı semtlerinde düzenlenen izinsiz gösterilere katıldıkları da iddia edilmişti.
Çukur - 12.11.2020
Son dakika haber! HDP binasında ele geçirilen ajandadan birçok saldırının faili teröristlerin ve yakınlarının bilgileri çıktı
PKK'nın çukur saldırılarının sorumlularının isimleri de ajandada Diyarbakır'ın Sur, Silvan ve Bağlar ilçesinde 2015 ve 2016'da PKK'lı teröristlerce çukur kazılarak, barikat kurularak gerçekleştirilen saldırıların sorumlularından "Munzur Batman" kod adlı Bedrettin Toğrap, "Çiyager Harun" kod adlı Cihat Türkan, "Farkin Demhat" kod adlı Hakan Özünlü ile terörist Uğur Burakmak'ın adının da ajandada olduğu belirlendi.
Çukur - 11.11.2020
10 Kasım 2020 Haberleri
10 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Çukur - 09.11.2020
MİT Cizre'de 4 yıl önce şehit edilen 12 polisin faili teröristi etkisiz hale getirdi
Cizre'de 2016 yılı Ağustos ayında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne yönelik gerçekleştirilen 12 polisin şehit olduğu 75'inin yaralandığı terör saldırısının planlayıcısı PKK'lı terörist Demhat Sperti kod adlı Mesut Taşkın yurtdışında düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.  MİT'in 20 Ekim'de düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist Mesut Taşkın'ın, örgütün Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde düzenlediği çukur olayları sırasında güvenlik güçlerine karşı kullanılan patlayıcıların Türkiye'ye aktarılmasını organize ettiği belirlendi.
Çukur - 09.11.2020
Son dakika... Cizre'deki saldırının planlayıcısı terörist MİT'in operasyonuyla etkisiz hale getirildi
"Çukur-barikat" olayları esnasında güvenlik güçlerine karşı kullanılan patlayıcıların yurt içine aktarımını da organize ettiği bilinen terörist Taşkın'ın ayrıca 15 Ağustos 2016'da Silopi'de Gümrük Müdürlüğüne ait servis aracına yönelik bombalı saldırı ile 11 Nisan 2017'de Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan Emniyet binasına yönelik gerçekleştirilen bombalı eylemde kullanılan patlayıcıları da Türkiye'ye soktuğu bilgisi edinildi.
title