Çin İşi Sahte Ürün Rehberi

Çin İşi Sahte Ürün Rehberi

Çin İşi Sahte Cihazları Orijinalinden Nasıl Ayırt Edebileceğinizi Biliyor Musunuz? İşte Kapsamlı Bir Sahte-orjinal Karşılaştırması...

Çin İşi Sahte Ürün Rehberi

En çok sahtecilik yapılan ürünler arasında elektronik ürünler yer alıyor. Marka kadın çantaları, kotlar, ayakkabılar, mücevherler bir yana, marka olsun diye değil, kaliteli ve işlevsel olsun, uzun süre dayansın diye alınan ürünler hayal kırıklığına uğratabiliyor.

Bu hayal kırıklıkları bazen firmanın reklamlarıyla ürününün birbirini tutmamasından, bazen de en iyi kalite standartlarından bile kaçan hatalı ürünler yüzünden yaşanabiliyor. Ancak hepsinden daha tehlikelisi sahte Çin mallarını bilmeden almak ve üç kuruşluk mala tam ücret ödemek.

PROMOSYONA KANMAYIN

Bazen şüphe uyandıracak durumlar oluyor, örneğin bir mal gerçekten inanılmaz bir fiyatla satılıyorsa inanmamak gerek. Gerçekten güvenilir bir satıcı promosyon yapmıyorsa, stok eritmiyorsa veya iflas etmediyse verilen fiyatlar normal şartlar altında belli bir seviyenin altına düşemez.

Ama en büyük tehlike mağazalardan ziyade birilerinden ikinci el ürün alırken yaşanıyor. İkinci el diye satılan, veya "Aldım kutusundan çıkartmadan pişman oldum", "İki tane almıştım hediye edecektim ama kız arkadaşımdan ayrıldım satıyorum" , "Yurt dışından çok ucuza fazladan aldım" şeklinde pazarlanan ürünlerin bazıları, çok ucuz Çin malları çıkabiliyor.

Çözüm alışveriş yapmamak mı? Kimseye güvenmemek mi? Kesinlikle hayır, güvenilir bir yerden alışveriş yapıyorsanız tamam ama emin değilseniz bu bu foto analizimize bir göz atmanızda fayda var.