Bozcaada'da 4 Kilometrelik Araç Kuyruğu

Bozcaada'da 4 Kilometrelik Araç Kuyruğu

Bozcaada'da 4 Kilometrelik Araç Kuyruğu
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Tatillerini Bozcaada'da geçirmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçiler 4 kilometreye ulaşan uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu.

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde 4 kilometreye ulaşan uzun araç kuyrukları oluştu.

Alınan bilgiye göre, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte tatillerini Bozcaada'da geçirmek üzere ilçeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu.

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, adanın bu yaz daha hareketli bir sezon yaşayacağını beklediklerini söyledi.

İlçenin her geçen gün daha çok ziyaretçi aldığını ifade eden Yılmaz, ada turizmini sadece iki, üç ayla sınırlı bırakmak istemediklerini bunu bütün bir yıla yayma çalışmasında bulunduklarını belirtti.

Bunun için belediye olarak girişimlere başladıklarını anlatan Başkan Yılmaz, "Bozcaada sadece Çanakkale'nin değil Türkiye'nin en önemli adalarından birisi. Ancak ada turizmi iki ya da üç ayla sınırlı. Biz bunu bahar aylarına da yayarak uzaması için çalışıyoruz. Gerek belediye gerekse adadaki sivil toplum örgütleri ile çalışma yapacağız" dedi.

Öte yandan adaya gelen ziyaretçiler sakin plajların ve güneşin keyfini çıkarırken, restoran ve lokantalarda hazırlanan özel ada yemeklerini tanıma fırsatı buldu. 

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında sefer yapan GESTAŞ A.Ş, ziyaretçilerin mağdur olmamaları için seferlerin saatsiz olarak yapıldığını duyurdu. - Çanakkale

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title