Benazir Butto'nun Öldürülmesi

Benazir Butto'nun Öldürülmesi

Eski Pakistan Başbakanı Benazir Butto'nun Suikast Sonucu Öldürülmesi, İngiltere'deki Pakistanlılar'ı Üzüntüye Boğdu.

Benazir Butto'nun Öldürülmesi

Eski Pakistan Başbakanı Benazir Butto'nun suikast sonucu öldürülmesi, İngiltere'deki Pakistanlılar'ı üzüntüye boğdu.

İngiltere'deki birçok şehirde camilerde toplanan Pakistanlılar, cuma namazında Butto için dualar okudu. Londra'daki Pakistan Büyükelçiliği önünde bulunan Pakistan bayrağı, olayın ardından dün akşam yarıya indirildi. Londra'daki Pakistanlılar ise, büyükelçilik bahçesinde hazırlanan çadırda cuma namazı kılmak üzere toplandı. Namaza katılanlar, metal detektörü ile kontrol edildikten sonra bahçeye alındı. Basın mensuplarının görüntü almasına izin verilmezken, bahçede toplanan Pakistanlılar, namaz öncesi

Butto ile ilgili vaazı dinledi. Namaz sonrasında da Butto için dualar okundu. Pakistan Büyükelçiliği önünde 2 İngiliz polisinin koruma görevinde bulunduğu görülürken, komisyonun bulunduğu Lowndes Square'de polis ekipleri gün boyu aralıksız devriye gezdi.

Öte yandan, bugün çok sayıda İngiliz gazeteciyle, Pakistan asıllı İngiliz'in vize başvurusunda bulunması dikkat çekti. Abdul Kavi isimli Pakistan asıllı İngiliz, bunun bir trajedi olduğunu, Butto'nun Amerika ilgisiyle kendini tanımlaması nedeniyle öldürüldüğünü ileri sürdü. Kavi, halkın ve aydın kesimin yol açtığı karışıklıklara dikkat çekerek, "Bu, Pakistan'ın trajedisidir" dedi.

(HU-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA