Batman'da Şehit Aileleri ve Gazilere Iftar - Haberler
Haberi Paylaş

Batman'da Şehit Aileleri ve Gazilere Iftar

Batman Valisi Ahmet Deniz, şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi.

Batman Valisi Ahmet Deniz, şehit aileleri ve gazilerle iftarda bir araya geldi.

Batman Valiliği tarafından il merkezi ve ilçelerde bulunan bin 500 şehit yakını ve gaziye yönelik Türkiye Petrolleri Kristal Park'ta iftar programı düzenlendi.

Programda konuşan Vali Deniz, Şırnak'taki helikopter kazasında şehit düşen komutanlar ile Lice'de şehit düşen askerlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Üzücü bir hafta yaşadıklarını ifade eden Deniz, "Önce Lice'de 3 kahraman askerimizi kaybettik, iki gün önce de 13 kahraman vatan evladımızı Şırnak Şenoba'da elim bir helikopter kazasında kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mekanları cennet olsun, milletimizin başı sağ olsun." dedi.

Türkiye'ye saldırıların yüzyıllardır devam ettiğini belirten Deniz, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda bu ülkeye saldıranların başaramadığını 15 Temmuz'da piyonlarını kullanarak saldırdıklarını söyledi.

Vali Deniz, şöyle devam etti:

"Bu millete saldırdılar ama bu milleti dize getiremediler, getiremeyecekler. Çünkü bu millet asil bir millet, 'ölürsem şehit, kalırsam gazi' diyen bir millet. Tarihte hiçbir zaman esaret altında kalmadı bu millet. Böylesi onurlu bir milletin ferdi olmaktan gurur duyuyoruz. Yine diz çöktüremeyecekler çünkü sizler gibi evladını, eşini vatana feda etmiş ama sorulduğu zaman da 'vatan sağ olsun' diyebilen sizler varsınız, kahraman gazilerimiz var. Sizlerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Bu millet size minnettardır. Ne yapsak azdır."

Son yıllarda devletin şehit yakınları ve gazilerle ilgili birçok şey yapmaya çalıştığını belirten Deniz, bunun bir lütuf değil hak olduğunu söyledi.

Bunun devletin ve kendilerinin görevi olduğunu vurgulayan Deniz, "Bir ve bütün olarak bu coğrafyada başta bölücü terör örgütü olmak üzere hangi terör örgütü olursa olsun, bir tek silahlı terör örgütü mensubu kalmayıncaya kadar korucularımızla polisimizle askerimizle jandarmamız ve halkımızla beraber bu mücadelemiz devam edecek. Bu topraklar huzurlu topraklar olacak ve olmaya başladı." diye konuştu.

İftar programına İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Topuz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Altun, il protokolü, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Batman'da Şehit Aileleri ve Gazilere Iftar

Batman'da Şehit Aileleri ve Gazilere Iftar

Batman'da Şehit Aileleri ve Gazilere Iftar

AA - Son Dakika Haberleri

Batman Valiliği, Şırnak, Lice, Politika, Güncel, Haber

title