Başbakan, Erken Yaşta Evlilik Tartışmalarına Noktayı Koydu: Evlenme Yaşı Kanunlarda Bellidir

Başbakan, Erken Yaşta Evlilik Tartışmalarına Noktayı Koydu: Evlenme Yaşı Kanunlarda Bellidir

Erken yaşta evlilik tartışmasıyla ilgili konuşan Başbakan Yıldırım, "Ergenliğe erme ayrı iştir, evlenme yaşı kanunlarda bellidir. 18 yaşına gelenler evlenme hakkına kavuşmuş olurlar." dedi.

05.01.2018 14:08 | Son Güncelleme: 05.01.2018 14:29

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, erken yaşta evlilik tartışmasıyla ilgili olarak, "Ergenliğe erme ayrı iştir, evlenme yaşı kanunlarda bellidir. 18 yaşına gelenler evlenme hakkına kavuşmuş olurlar. Bundan önce yapılan evlenmeler yasa dışıdır" dedi.

"ERGENLİĞE ERME AYRI İŞTİR, EVLENME YAŞI KANUNLARDA BELLİDİR"

Erken yaşta evlilik tartışmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Başbakan Yıldırım, "Bugün biz de cumayı eda ettik. Hutbede hocamız güzel bir şekilde açıkladı. Ergenliğe erme ayrı iştir, evlenme yaşı kanunlarda bellidir. 18 yaşına gelenler evlenme hakkına kavuşmuş olurlar. Bundan önce yapılan evlenmeler yasa dışıdır." açıklamasında bulundu.

"KÜÇÜK YAŞTA EVLİLİKLER HİÇBİR ZAMAN KABUL EDİLEMEZ, SUÇTUR"

Yıldırım, "Bugün küçük yaşta evlenmiş, aileleri bölünmüş, kocası ya da eşi hapiste olan binlerce insan vardır. Bu bilgisizlikten, cehaletten ve o yaşların verdiği heyecandan kaynaklanan bir durumdur. Biz bunu hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda bir yasa ile bu mağduriyetleri gidermeye çalıştık maalesef kendimizi iyi ifade edemediğimiz için o mağduriyetler bugün de devam ediyor. Küçük yaşta evlilikler, hiç bir zaman hoş görülemez, kabul edilemez, yasal olarak da mümkün değil, suçtur." diye konuştu.

Başbakan, Erken Yaşta Evlilik Tartışmalarına Noktayı Koydu: Evlenme Yaşı Kanunlarda Bellidir

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Başbakan, Erken Yaşta Evlilik Tartışmalarına Noktayı Koydu: Evlenme Yaşı Kanunlarda Bellidir - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 11:56:23. #1.14#
title