Bakan Kılıç: Dopinge Bulaşan, Karşısında Bizi Bulur

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, doping konusunda çok hassas olduklarını söyledi.

Bakan Kılıç: Dopinge Bulaşan, Karşısında Bizi Bulur

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, doping konusunda çok hassas olduklarını söyledi.

Bakan Kılıç, 12. SportAccord Kongresi açılış töreninde yaptığı konuşmasında, dopinge bulaşanlara gerekli yaptırımları uygulayacaklarının altını çizerek, "Dopinge bulaşan, karşısında bizi bulur" dedi.

12. SportAccord Kongresi ile ilgili konuşan Bakan Kılıç, dünyanın en büyük spor kongresi olma özelliği taşıyan organizasyona destek veren herkese teşekkür ederek, "Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yoğun çalışma programlarından dolayı burada olamadı. Ancak selam ve sevgilerini iletti. Türkiye olarak çok genç bir nüfusa sahibiz. Bu genç nüfusun ülkemize katkıda bulunması için her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"KİM BU ZEHİR İŞİNE KARIŞIRSA KARŞISINDA BİZİ BULUR"

Dopinge sıfır toleransla yollarına devam ettiklerini hatırlatan Bakan Kılıç, "Kim bu zehir işine karışırsa karşısında bizi bulur. Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında da yakın zamanda Doping Araştırma Komisyonu kuruldu. Bu komisyon bu sorunun kökten nasıl çözülebileceği yönünde çalışıyor. Sizlerin de en büyük isteği temiz spor dünyasına sahip olmak ve sporu temiz yapmak. Sporda başarı önemlidir, ancak bunu ahlaklı, temiz ve hayatının her döneminde gurur duyabileceği bir şekilde yapmak en önemlisidir" diye konuştu.

"BİNDEN FAZLA SPOR TESİSİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye'nin tesis açısından ciddi yatırımlar yaptığını vurgulayarak, "Açtığımız ve açacağımız spor tesislerinin haricinde binden fazla spor tesisini daha hayata geçireceğiz. Sadece spor tesisi yapmak önemli değil. Bu tesislerin içerisinde ter dökecek geleceğin şampiyonlarını bulmak da önemli. Bu konuda en büyük güvencemiz Sayın Başbakanımız. Kendisi de spor kökenli bir isim. O nedenle, ülkemizde sporun gelişmesi noktasında ortaya koyduğu irade ortada. Bizlerin görevi, genç sporcu kardeşlerimize gerekli fırsatları verip, onların önünü açmaktır. Biz onlara gerekli desteği verdikten sonra onların da bizi mahcup etmeyeceğine inancım tam. Onlardan tek ricam; dürüst, onurlu mücadele ortaya koymaları. El ele birlikte dünya sporunu daha da temiz hale getirelim. Daha da onurlu hale getirelim. Bu yolda ve bu uğurda beraber çalışalım" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA