Bakan Eroğlu Nazilli'de Temel Attı, Tapu Dağıttı (3)

Bakan Eroğlu Nazilli'de Temel Attı, Tapu Dağıttı (3)

Söke'de MİMARLIK FAKÜLTESİ'NİN TEMELİNİ ATTI Aydın Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda toplu açılış törenine katılan Orman ve Su İşler Bakanı Veysel Eroğlu, yanındaki heyetle Söke'ye geçti.

Bakan Eroğlu Nazilli'de Temel Attı, Tapu Dağıttı (3)

Söke'de MİMARLIK FAKÜLTESİ'NİN TEMELİNİ ATTI

Aydın Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda toplu açılış törenine katılan Orman ve Su İşler Bakanı Veysel Eroğlu, yanındaki heyetle Söke'ye geçti. Yenikent Mahallesi'nde yapılacak olan Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin temeli, Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun da katıldığı törende atıldı.

Temel atma töreninde konuşan Eroğlu, Sökelilerin eğitim için başlattıkları hamlelerine duyarsız kalmadığını söyledi. Kendisinin de yıllarca öğretim görevlisi olarak eğitimde çalıştığını söyleyen Bakan Eroğlu, "Eğitime yapılan katkı ve yatırımları çok önemsiyorum. Hükümetimizde son dönemlerde Milli Eğitime yaptığı yatırımlar ve ayırdığı ödenek her geçen gün katlanarak artarken Türkiye de Üniversitesiz il kalmadı" dedi.

Temel atma töreninde Bakan Eroğlu, tarlasını satarak fakülte yapımına 600 bin lira katkı yapan hayırsever Ayşe Avcı'ya çiçek verirken, birlikte mikserin butonuna basarak fakültesinin temeline ilk harç konuldu. - Eroğlu

Kaynak: DHA