Ali Hamaney Haberleri

Ali Hamaney haber, Ali Hamaney son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Hamaney - 03.11.2020
İran lideri Hamaney: "Azerbaycan'ın tüm toprakları işgalden kurtarılmalı, Ermenilerin güvenliği korunmalı"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, "İki komşumuz arasındaki savaş acı bir hadisedir.
Ali Hamaney - 26.10.2020
İran borsası mağdurları meclis önünde protesto düzenledi
Ülke lideri Ali Hamaney'in "Yatırım için en iyi yer finans piyasasıdır.
Ali Hamaney - 23.10.2020
Hamaney'in "ABD'nin Irak'taki çıkarlarına yönelik saldırıları durdurma talimatı verdiği" iddia edildi
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, ABD yönetiminden gelen tehditler üzerine Irak'taki İran destekli silahlı Şii gruplara, "ABD üslerine yönelik saldırıları durdurma" talimatı verdiği iddia edildi.
Ali Hamaney - 21.10.2020
Son dakika haberi | İran Sağlık Bakanı, koronavirüse karşı yeterli destek alamamaktan yakındı
Nemeki, geçen ay sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında ise İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in talimatıyla koronavirüsle mücadele için tahsis edilen 1 milyar dolarlık fona bakanlığının erişemediğini belirterek, "Bu fonu hangi daha önemli iş için kullandıklarını bilmiyorum.
Ali Hamaney - 18.10.2020
Son dakika haberi... İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "İran düşmanları, içerideki ihtilaflara özel yatırım yaptı"
Meclis Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur ve Ali Hamaney'e bağlı Keyhan gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Şeriatmedari Ruhani'nin bu açıklamasına sert tepki göstermişti.
Ali Hamaney - 17.10.2020
Son dakika haberi: İran'da Cumhurbaşkanı Ruhani için "azil" çağrısı
Cumhurbaşkanı Ruhani'yi azletme girişimleri, temmuzda İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in onay vermemesi nedeniyle sonuçsuz kalmıştı.
Ali Hamaney - 15.10.2020
Son Dakika | İran'da ekonomik sorunların kaynağı yaptırımlar mı yönetimsel mi?
Ülke lideri Ali Hamaney, ABD'nin 18 İran bankası hakkında yaptırım kararı aldığı 11 Ekim'den bir gün sonra askeri öğrencilerin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, "Bunu daha önce söylemiştim yine tekrar ediyorum; ülke yöneticileri bilsin ki bizim birçok sorunumuzun nedeni dış kaynaklıdır ama ilacı içeridedir.
Ali Hamaney - 12.10.2020
İran'ın Karabağ siyaseti diplomatik esneklikle imkansızlıklar arasına sıkışmış durumda
Tahran, bölgedeki dengelerin değişmesinden endişeli Peki, İran'ın söylemsel tarafsızlığı gerçeği ne kadar yansıtmaktadır? İran, her ne kadar şifahi şekilde tarafsızlığını, uluslararası hukuka riayet etmeyi ve son günlerde ülke içerisinde artan tansiyonun da etkisiyle Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü vurgulasa da çatışmaların ilk günlerinde hem karadan hem de havadan Rusya'nın Ermenistan'a destek ulaştırmasına ses çıkarmadı. Hazar denizi ve ardından Bender Enzeli-Norduz sınır kapısı hattından askeri teçhizat ulaştırılması hem içeride hem de dışarıda İran'a karşı eleştirilerin yükselmesine sebep oldu. Özellikle Tebriz, Erdebil ve Tahran gibi şehirlerde İran Türkleri protesto gösterilerinde bulundular. İran içerisinde artan hoşnutsuzluk, resmi yetkililerin açıklamalarının tonuna ve içeriğine de etki etti. Protestoların ardından yetkililer daha açık şekilde Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü savunduklarını söylediler, Norduz sınır kapısından artık teçhizat geçmediğine dair yayınlar yapıldı ve Dini Lider Ali Hamaney'in Tebriz, Erdebil, Zencan ve Urmiye vilayetlerinin temsilcileri, Karabağ'ın Azerbaycan ve İslam toprağı olduğuna dair bir bildiri yayınladılar.
Ali Hamaney - 09.10.2020
İran'da Kovid-19'dan hayatını kaybedenlerin sayısı 28 bini geçti
Hastanelerdeki yoğunluğu önlemek için askeri hastanelerin de pandemi hastanelerine dönüştürüleceğini aktaran Herirçi, "Büyük Devrim Rehberi'nin (İran lideri Ayetullah Ali Hamaney) talimatı üzerine Silahlı Kuvvetler'e ait hastaneler de tüm imkanlarıyla koronavirüs hastalarına hizmet için tahsis edilecek.
Ali Hamaney - 07.10.2020
İran yönetiminin Dağlık Karabağ konusundaki tutumu ne?
İran lideri Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti ise Ermenistan'ın provokasyonu nedeniyle başlayan savaşla ilgili Türkiye'yi suçlayan açıklamalar yapacak kadar ileri gitti.
Ali Hamaney - 06.10.2020
İran lideri Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Velayeti: "Ermenistan işgal ettiği...
İran lideri Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, Ermenistan'ın işgal ettiği Azerbaycan'a ait Dağlık Karabağ bölgesinden çıkması gerektiğini söyledi.
Ali Hamaney - 23.09.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, salgınla mücadelede yalnız bırakıldığını ve ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney'in talimatıyla virüsle mücadele için tahsis edilen 1 milyar dolarlık fonun kendilerine ulaşmadığını söyledi.
Ali Hamaney - 23.09.2020
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki'den yönetime "korona bütçesi" eleştirisi
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede yalnız bırakıldığını ve ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney'in talimatıyla virüsle mücadele için tahsis edilen 1 milyar dolarlık fonun kendilerine ulaşmadığını söyledi.
Ali Hamaney - 21.09.2020
Son dakika haberleri... Hamaney: "İran-Irak Savaşı İran'ın en akıllıca yönettiği olaylardan biridir"
Son dakika habere göre İran lideri Ali Hamaney, İran ile Irak arasında 8 yıl süren savaşı Tahran'ın "akıllıca yönettiğini" söyledi.
Ali Hamaney - 16.09.2020
İran'dan ABD Başkanı Trump'a "Saddamlı" yanıt
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Onun gidişiyle onun yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanmayacak.
Ali Hamaney - 15.09.2020
İran Hükümet Sözcüsü'nden Trump'ın saldırı tehdidine tepki Açıklaması
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Onun gidişiyle onun yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanmayacak.
Ali Hamaney - 15.09.2020
Trump, İran'ı olası saldırılarına yıkıcı yanıt vermekle tehdit etti
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Onun gidişiyle onun yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanmayacak.
Ali Hamaney - 14.09.2020
İran, "ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiası"nı reddetti
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Onun gidişiyle onun yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanmayacak.
Ali Hamaney - 14.09.2020
İran'ın Süleymani'nin intikamı için ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiası
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, olayın ardından yaptığı açıklamada, "Onun gidişiyle onun yaptığı iş durdurulmayacak ve yolu kapanmayacak.
Ali Hamaney - 12.09.2020
Eski İran Yargı Erki Başkan Yardımcısı yolsuzluktan 31 yıl hapis cezası aldı
Yargıda yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalar Eski Yargı Erki Başkanı ve ülkenin son yıllardaki en nüfuzlu ailesinin üyelerinden Sadık Amuli Laricani'nin odak noktasında olduğu yolsuzluk soruşturmaları, geçen yıl mart ayında İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, Laricani'yi görevden alması, Hamaney'den sonra ülkenin lideri olarak gösterilen isimlerden biri olan İbrahim Reisi'nin Yargı Erki Başkanı olarak atanmasıyla başlamıştı.
Ali Hamaney - 08.09.2020
İran, nükleer tesisine yönelik sabotajla gelişmiş santrifüjlerin hedef alındığını açıkladı
Tahran yönetimi, ABD'nin 2018'de nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilerek, yaptırımları geri getirmesinin ardından sonraki süreçlerde anlaşmadaki taahhütlerini durdurmuş ve İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in talimatıyla uranyum zenginleştirme kapasitesini artırmak için gelişmiş santrifüjler üretimine başlamıştı.
Ali Hamaney - 08.09.2020
İran Dini Lideri Hamaney'den Fransa'ya Charlie Hebdo kınaması
İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Fransa'nın Charlie Hebdo dergisine İslam peygamberine hakaret karikatürünü yayınlanmasına izin vermesini ihanet ve fitne şeklinde adlandırdı.
Ali Hamaney - 08.09.2020
İran lideri Hamaney, Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürü kınadı
İran lideri Ali Hamaney, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun, İslam peygamberi Hazreti Muhammed'i konu ederek hakaret içeren karikatürleri yeniden yayımlamasını kınadı.
Ali Hamaney - 01.09.2020
İran lideri Hamaney: "BAE, İslam dünyasına ve Filistin'e ihanet etti"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsrail ile normalleşme anlaşması imzalayan Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) İslam dünyasına, bölgeye ve Filistin'e ihanet ettiğini söyledi.
Ali Hamaney - 01.09.2020
Son dakika haberi | Irak Başbakanı Kazımi'nin ABD ile ilişkileri İran'da tedirginliğe neden oldu
Göreve geldikten sonra ilk yurt dışı ziyaretini 24 Temmuz'da İran'a gerçekleştiren Kazımi, Tahran temasları kapsamında İran lideri Ali Hamaney, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya gelmişti.
Ali Hamaney - 01.09.2020
Son dakika haberi: Irak ve Suriye'de DEAŞ'ın yükselişi
2018 yılı itibarıyla uluslararası kamuoyunda terör örgütü DEAŞ'ın yenilgiye uğradığı yönünde güçlü bir inanç ortaya çıktı. Bu inanç büyük oranda ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun ve İran'ın "DEAŞ'la mücadelede ana aktörler" imajıyla uluslararası kamuoyuna sundukları söylemlerle inşa edildi. Bunun en somut örnekleri ise 2017'de İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin İran Devrim Rehberi Ali Hamaney'e DEAŞ'ın bitirildiğini deklare eden mektubu ve 2019 yılında DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin öldürülmesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılan açıklamalar oldu.
Ali Hamaney - 28.08.2020
Hamaney yolsuzlukla mücadelede nerede duruyor?
Dışa kapalı olması nedeniyle İran'da, özellikle üst düzey yetkililerin karıştığı yolsuzluklar kamuoyuyla pek paylaşılmıyor. Öte yandan siyasi çatışmalarda karşı cenaha vurmak için bir koz olarak, beyaz yakalıların yaptığı yolsuzluklar sıklıkla gündeme geliyor. Ancak konu "devrim liderliği" makamı olunca, bu sınıf söz konusu tartışmaların hep dışında tutuluyor. Yakın zamanda ortaya çıkan, İran'da yargı erkinden üst düzey yetkililerin de yolsuzluğa karıştığı tartışmaları, İran adalet sisteminin yolsuzlukla mücadelede nasıl etkin olabileceği konusunda sorgulamalara neden oldu. Son zamanlarda "yolsuzlukla mücadele" sloganına ciddi yatırım yapan İran, ekonomik zorluklarda yıpranan halkın güvenini kazanmakta ciddi anlamda zorlanıyor. Fakat açılan her dosyanın sadece ve sadece devrim rehberliği makamına varana kadar ilerleyip ardından unutulmaya mahküm edilmesi, halk nezdinde büyük güven kaybına sebep oluyor. Sıklıkla bu durumun düzeltileceğini vaat eden yönetimin başarısızlığından doğan hayal kırıklığıyla birlikte, Ali Hamaney'e tanınan istisnalar, tepkilerin kendisine de yönelmesine neden oldu.
Ali Hamaney - 22.08.2020
Son dakika... İran'da Kovid-19 salgınında 164 sağlık çalışanı hayatını kaybetti
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in onayıyla yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının "görev şehidi" sayılacağı bildirilmişti.
Ali Hamaney - 22.08.2020
Son dakika haber! İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Kovid-19 salgınındaki durumu İran-Irak savaşına benzetti
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in onayıyla hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının "görev şehidi" sayılacağı bildirilmişti.
Ali Hamaney - 20.08.2020
İran, 190 bin uranyum ayrıştırma birimi üretmek için ilerleme kaydettiğini açıkladı
İran Atom Enerjisi Kurumu, ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney'in 190 bin uranyum ayrıştırma birimi (SWU) kapasitesine ulaşma talimatları doğrultusunda önemli adımlar atıldığını açıkladı.
Ali Hamaney - 12.08.2020
İran'da tutuklu siyasi aktivist Sutude açlık grevine başladı
Siyasi aktivist ve avukat Sutude, "ulusal güvenliğe karşı gösterilere katıldığı ve İran lideri Ali Hamaney'e hakaret ettiği" gerekçesiyle 7 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
Ali Hamaney - 05.08.2020
İran lideri Hamaney'den Lübnan'a taziye mesajı
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta dün meydana gelen patlamaya ilişkin taziye mesajı yayımladı.
Ali Hamaney - 02.08.2020
Son dakika haberleri! İran'dan ABD'ye Ayasofya tepkisi
Son dakika politika haberi: İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin müze olarak kalması çağrısına, "500 yıllık bir tarihe sahip olan Ayasofya, kıyamete kadar cami olarak kalacaktır" sözleriyle tepki verdi.
Ali Hamaney - 01.08.2020
İranlı Sünni din adamından hükümete ayrımcılık eleştirisi
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in ülkenin karar alıcı noktalarında Ehli Sünnet mensubu İranlıların görevlendirilmesine karşı olmadığını vurgulayan İsmailzehi, "Anayasa'nın hiçbir yerinde Ehli Sünnet'in bakan, bakan yardımcısı, cumhurbaşkanı yardımcısı olmayacağına dair bir madde bulunmuyor ancak maalesef ülkede liyakat sahibi Ehli Sünnet mensuplarından şimdiye kadar faydalanılmamıştır.
Ali Hamaney - 31.07.2020
İran lideri Hamaney: "ABD'nin uzun vadeli hedefi İran ekonomisini çökertmek"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD'nin yaptırım politikasıyla kısa vadede halkı rejimle karşı karşıya getirmeyi hedeflediğini uzun vadede ise ülke ekonomisini çökerterek "direniş cephesi" adı verilen İran'ın bölgedeki vekil güçleriyle ilişkisini kesmek istediğini söyledi.
Ali Hamaney - 29.07.2020
İran dini lideri Hamaney: "Siyonist İsrail rejimi ile iş birliği yapanları uyarıyoruz"
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney bazı İslam ülkelerinin önde gelen isimlerini uyararak, "Siyonist İsrail rejimi ile açık ve gizli iş birliğine giren devlet yöneticilerini, bunun doğuracağı vahim sonuçları nedeniyle uyarıyoruz" dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Hamaney Haberleri | Ali Hamaney Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Ali Hamaney haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Hamaney kimdir, hayatı ve biyografisi. SETA DC'de Bölgesel Güçlerin Dağlık Karabağ Politikaları masaya yatırıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 02:39:28. #1.14#

title