AK Parti'li Öztürk'ten "Ekonomi" Değerlendirmesi

AK Parti'li Öztürk'ten "Ekonomi" Değerlendirmesi

AK Parti Sinop Milletvekili Mustafa Öztürk, Türkiye'nin 22 Yıl Sonra İlk Kez Tek Haneli Enflasyon Rakamlarına 59. Hükümet Döneminde Ulaştığını Belirterek, Ülkenin Her Alanda Olduğu Gibi Ekonomide de İyi Yolda Emin Adımlarla İlerlediğini Söyledi.

AK Parti'li Öztürk'ten

AK Parti Sinop Milletvekili Mustafa Öztürk, Türkiye'nin 22 yıl sonra ilk kez tek haneli enflasyon rakamlarına 59. hükümet döneminde ulaştığını belirterek, ülkenin her alanda olduğu gibi ekonomide de iyi yolda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Mustafa Öztürk yaptığı açıklamada, "Daha önce bu ülkenin iki yakasının bir araya geldiğini görmedik. Sürekli Meclis'te bütçe tartışılıyordu. Her hükümet bütçe açıklarından şikayetçiydi. Muhalefet de hükümetin bu durumunu sürekli eleştiriyordu. Artık bütçe açıkları Türkiye'nin önemli sorunu olmaktan çıktı. Kamu gelir ve giderleri dengeye oturdu. Hatta fazla bile vermeye başladı. Türkiye artık kamu sektörünün fazla verdiği bir döneme şahitlik ediyor. İstikrar ve güven ortamı, para iyi yönetildiği zaman oluşur. Devlet hesaplarını tutturamıyorsa, bütçe açığı zapt edilememiş duruma gelmişse o ülke alt üst olmaya gidiyor demektir. Artık bizim hükümetimizle birlikte devletin hesapları sağlamlaştı. İsraf yapmıyoruz, lüzumsuz borçlanmaya girmiyoruz" dedi.

Öztürk, 2002 ve 2006 yılları arasında hükümetin yaptığı sosyal yardımların 9 kat arttığını ve memurun, işçinin, emeklinin, asgari ücretlinin maaşlarında net artışların olduğunu belirterek, her kesimin satın alma gücünü artırmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

(SÖ-SA-CC-Y)

Kaynak: İHA