Haberler

Bartınlı bir balıkçı 2 milyon TL değerindeki balığı nesli tükenmekte olduğu için denize geri bıraktı

Güncelleme:

Bartın açıklarında avlanan bir balıkçı, havyarı 2 milyon TL değerinde olan Sibirya Mersin balığı yakaladı. Şaşıran balıkçı, nesli tükenme tehdidi altında bulunan balığı çekilen hatıra fotoğrafının ardından denize geri bıraktı. Balıkçı, "Avlanması yasak olan balıkları avlarsak, bu farklı türleri koruyamazsak, hem Karadeniz'deki balık çeşitliliğini yok ederiz hem de gelecek kuşaklara daha verimsiz bir deniz bırakırız" diye konuştu.

Karadeniz'in Bartın açıklarında avlanan bir balıkçı, yaygın olarak Sibirya nehirlerinde görülen ve dünyanın en pahalı balıkları arasında yer alan Sibirya Mersin balığını yakaladı. Şaşıran balıkçı, nesli tükenme tehdidi altında bulunan balığı çekilen hatıra fotoğrafının ardından denize geri bıraktı.

HAVYARI 2 MİLYON TL DEĞERİNDE

Bartın'ın Amasra ilçesi açıklarında mezgit avına çıkan Cem Yavuzyiğit isimli bir balıkçı, Ahatlar mevkisinde havyarı 2 milyon TL değerinde olan Sibirya Mersin balığı yakaladı. Sibirya bölgesinde nehirlerin denize döküldüğü bölgelerdeki nehirlerde görülen balık ile hatıra videosu çekilen Yavuzyiğit, hayvanı yeniden doğal ortamına saldı.

AVLANMASI YASAK DİYE BIRAKTI

Bu sezon ikinci kez aynı balığa rastladığını belirten balıkçı Yavuzyiğit, "Aslında görünce çok şaşırdım. normalde bu bölgede bulanan bir balık değil. Bana ikinci defa denk geldi. Neslinin tükenmekte olduğunu bildiğim için çok kısa bir süre misafir ettim. Hemen denize geri bıraktım. Avlanması yasak olan balıkları avlarsak, bu farklı türleri koruyamazsak, hem Karadeniz'deki balık çeşitliliğini yok ederiz hem de gelecek kuşaklara daha verimsiz bir deniz bırakırız" diye konuştu.

Cem Yavuzyiğit ve beraberindeki balıkçılar, Sibirya Mersin balığını denize bıraktıktan sonra bölgedeki mezgit avına devam etti.

Bartın'da Sibirya Mersin Balığı Yakalandı

Bartın'da Sibirya Mersin Balığı Yakalandı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Karadeniz Bartın Mersin Balıkçılık Çevre Doğa 3. Sayfa Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

23 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Fenerbahçe'nin UEFA Konferans Ligi muhtemel rakipleri kim? İYİ Parti Bilecik adayı kim? 2024 İYİ Parti Bilecik Belediye Başkan adayı Göksel Aydın kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 23 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! İYİ Parti Balıkesir adayı kim? 2024 İYİ Parti Büyükşehir Balıkesir Belediye Başkan adayı kimdir? Sparta Prag Galatasaray maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Sparta Prag Galatasaray maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İYİ Parti Aydın adayı kim? 2024 İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özer Kayalı kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sparta Prag Galatasaray maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Sparta Prag Galatasaray maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray UEFA Avrupa Ligi'nden elenirse ne olur, UEFA Konferans Ligi'nden devam ediyor mu? İYİ Parti Artvin adayı kim? 2024 İYİ Parti Artvin Belediye Başkan adayı Demirhan Elçin kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İYİ Parti Amasya adayı kim? 2024 İYİ Parti Amasya Belediye Başkan adayı Erhan Ciğer kaç yaşında, nereli? Roma Feyenoord maçı CANLI izle! 22 Şubat Roma Feyenoord maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? İYİ Parti Ağrı adayı kim? 2024 İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan adayı kimdir?
500

Yorumlar (16)

Hamit Gündoğdu:

Haberde yazan 2 milyon TL değerinde havyari olan balık yakalamış deniyor. Haber doğru ise bırakma işide doğrudur.. ve geleceği düşünerek yaptığınida açıklıyor balığı suya salan.. birbirimize inancımızı ve sevgimizi kaybetmeyelim.. sağa sola yalpa yapmadan bravo demek zor olmasa gerek..

185
28
yanıtYanıtla
Azad Biltekin1903:

Yalan, hiç kimse o değerdeki balığı denize geri bırakmaz

12
151
yanıtYanıtla
EkSeS:

Tam da sorun bu. O balik orada yumurtalayip cogalirsa , 2 milyon degil - 200 milyon servet olusur.

yanıt21
yanıt1
Mehmet :

Dürüst ve delikanlı insan. Maşallah.

142
2
yanıtYanıtla
Gereksiz 2045:

Erkek çıkmıştır. Havyar alabilseydi mümkün değil bırakmazdı.

23
88
yanıtYanıtla
Fatih Ziya:

Hüsnü zan etmek gerekli

yanıt36
yanıt0
Özgür VATAN:

İsmin gibi gereksizsin

yanıt76
yanıt1
Özkan Bulut:

Helal olsun böyle insanlara

107
3
yanıtYanıtla
ekrem celebi :

bılmıyordur o kadar degerlı oldugunu teşhisi koydum dagılın artık.

52
24
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

Adamsın..

39
1
yanıtYanıtla
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title