Haberler

Okullarda Çevre Koruma Eğitimleri Devam Ediyor

Güncelleme:

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından okullarda verilen 'Çevre Koruma' konulu eğitimlere bu yıl da devam ediliyor. Fethiye Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü personelleri tarafından verilen eğitimlerde çevresel değerlerin korunması, atıkların hayatımızdaki rolü, enerji ve su tasarrufu gibi konular ele alınıyor. Eğitimlerin her bir çocuğa katkı sağlaması hedefleniyor.

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından okullarda verilen "Çevre Koruma" konulu eğitimlere bu yıl da devam ediliyor.

Bozyer İlkokulu ile başlayan eğitimler; küresel ısınma ve iklim değişikliği kavramlarını da ele alarak enerji tasarrufu konularını kapsayan 1. dönem "Çevre Koruma Eğitimleri" Fethiye Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü personelleri tarafından verilmeye devam ediyor.

Fethiye Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Selver Hatice Kabak; "Eğitimlerimizi ilçemizdeki 34 ilkokulda 3. Sınıf öğrencilerimize 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca devam edecek şekilde planladık. Eğitimlerimizde çevresel değerlerin korunmasını, atıkların hayatımızda oynadığı büyük rolü, çevreci bir bireyin neler yaparak doğaya katkı sağlayabileceğini, iklim değişikliğini, enerji ve su tasarrufu gibi çeşitli konular üzerinde durarak anlatmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda atık piller, bitkisel atık yağlar, tekstil atıkları, madeni atık yağlar, atık lastikler ve elektronik atıklar hakkında da çocuklarımıza bilgi vererek hava, su ve toprak kirliliğinin nasıl önüne geçildiği gibi birçok konu üzerinde gelecek nesillerimize bilgiler veriyoruz. Öğrencilerimize her zaman olduğu gibi bu sene de eğitim sonunda çeşitli çevre dostu hediyeler veriyoruz. Verilecek bu eğitimlerin her bir çocuğumuza katkı sağlaması dileğiyle, eğitim verecek çalışma arkadaşlarıma kolaylıklar diliyor, Milli Eğitim Müdürlüğümüze de verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Fethiye Belediyesi İklim Değişikliği Çevre Eğitim Yerel Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Saadet Partisi Tokat belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Tokat adayı Selim Işık kimdir? İYİ Parti Muğla adayı kim? 2024 İYİ Parti Muğla Belediye Başkan adayı Metin Ergun kimdir? Saadet Partisi Tekirdağ belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Tekirdağ adayı Ahmet Akçay kimdir? Saadet Partisi Şırnak belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Şırnak adayı Mücahit Sansur kimdir? İYİ Parti Mersin adayı kim? 2024 İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bülent Özkan kimdir? Saadet Partisi Sivas belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Sivas adayı Melih Seçilmiş kimdir? Saadet Partisi Sinop belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Sinop adayı Barbaros Baltacı kimdir? Saadet Partisi Siirt belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Siirt adayı Tahsin Bayar kimdir? İYİ Parti Mardin adayı kim? 2024 İYİ Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Süleyman Akar kimdir? Saadet Partisi Şanlıurfa belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Şanlıurfa adayı Resul Bebe kimdir? Saadet Partisi Sakarya belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Sakarya adayı Ömer Abdullah Ayhan kimdir? Macaristan İsveç'in NATO üyeliğini onayladı mı? İsveç NATO'ya katıldı mı? Saadet Partisi Ordu belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Ordu adayı Halit Duyar kimdir? Saadet Partisi Niğde belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Niğde adayı Murat Göngördü kimdir? 26-27 Şubat hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title