Haberler

Evliya Çelebi Kültür Programı" Projesi Kapsamında Öğrenciler Çanakkale'de Bir Araya Geldi

Belçika Türk Dernekler Birliği ve Afyonkarahisar’ın Emirdağ Belediyesi tarafından ortaklaşa hazırlanan "Evliya Çelebi Kültür Programı" projesi kapsamında iki ülke öğrencileri Çanakkale’de bir araya geldi.

Belçika Türk Dernekler Birliği ve Afyonkarahisar'ın Emirdağ Belediyesi tarafından ortaklaşa hazırlanan "Evliya Çelebi Kültür Programı" projesi kapsamında iki ülke öğrencileri Çanakkale'de bir araya geldi.

Proje kapsamında Belçika'dan 30, Emirdağ'dan 30 olmak üzere toplam 60 öğrencinin katılımı sağlanarak, 1-4 Kasım 2015 tarihleri arasında Çanakkale'de Şehitlikler, tarihi yer ve eserler, Çanakkale savaş alanları, cepheler, Çanakkale Boğazı ve Çanakkale tarihi mekanlar ve Bursa'nın tarihi mekanları gezildi. Çanakkale gezisinde şehitlikleri dolaşan öğrencilerden, Emirdağ'ın Kurudere Köyü'nde ikamet eden Ali İhsan Palıt isimli öğrenci, babasının dedesi olan Mehmet oğlu Osman'ın, Gömü Kasabası'ndan katılan Rüveyda Tekin isimli öğrenci ise babasının dedesi olan Ali oğlu Veli'nin şehit kabirlerini bularak dualar okudular.

"Evliya Çelebi Kültür Programı" projesi çerçevesinde Türk Dernekler Birliği Başkanı Rıfat Can, Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, Türk Dernekler Birliği görevlileri Şaban Gök, Hatice Karakaya, Hakan Sönmez, Emirdağspor Klüp Başkanı Kadir Karataş, projenin yazımında görev alan Emirdağ Mimarlar Odası Başkanı Nurgül Uyar ile yurtdışından ve Emirdağ'dan gelen öğrenciler; Çanakkale'de düzenlenen konferansta bir araya geldiler. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yerel Haberler

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Kızıldeniz'de tansiyon tavan! İsrail'e giden dev gemiyi füzelerle imha ettiler

Kızıldeniz'de tansiyon tavan! İsrail'e giden dev gemiyi füzelerle imha ettiler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bakmadan Geçme

Survivor finali ne zaman? Survivor 2024 finali nerede, saat kaçta? Gabriel Paulista Beşiktaş ile anlaştı mı? Gabriel Paulista İstanbul'a geldi mi? Gabriel Paulista kimdir? FED faiz kararı açıklandı mı? ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı ne oldu? GELİNİM MUTFAKTA 13 HAZİRAN 2024 CANLI İZLE Gelinim Mutfakta yeni bölüm tanıtımı yayınlandı mı? MÜGE ANLI CANLI İZLE! #128250 13 Haziran Müge Anlı canlı izleme linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi!
Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

title