Haberler

Asnuk'tan, Metin Yüksel'in Ölüm Yıldönümü Açıklaması

Saadet Partisi Adıyaman İl Başkanı Haşim Asnuk, 36 yıl önce Fatih Camii’nin avlusunda öldürülen Metin Yüksel’in ölüm yıl dönümü ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Saadet Partisi Adıyaman İl Başkanı Haşim Asnuk, 36 yıl önce Fatih Camii'nin avlusunda öldürülen Metin Yüksel'in ölüm yıl dönümü ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Haşim Asnuk, şehadet denilince Türkiyeli Müslüman gençlerin aklına ilk Metin Yüksel'in isminin geldiğini belirtti. Asnuk açıklamasında, "Metin Yüksel kabına sığmayan bir gençti. Toplum sağ-sol davalarına sürüklediği bir ortamda Metin Yüksel, Akıncılar Derneği çatısı altında kısa zaman içinde akla durgunluk verecek gelişmelere imza attı. Metin Yüksel yorulmak nedir bilmez, gece gündüz demeden İslami çalışmalarına devam etmiştir. Yaşadığı müddetçe hep ümmetin derdiyle dertlenmiştir. Bir yandan Türkiye'deki Müslümanlar için bir yandan da Dünya Müslümanları için çeşitli organizasyonlar düzenler ve halkın dikkatini çekmeye çalışırdı. Hayatını İslam ümmetinin dirilişine adamıştı. İslam'ı tebliğ edebilmek için mahalle mahalle, şehir şehir koşuyordu. Metin Yüksel, bir gün gençlerle ders yaparken diğer bir gün fakirlere yardım için koşuyordu. Bir gün mitingde en önde yürürken diğer bir gün Müslümanların izzetini korumak için İslam'a savaş açanlara karşı mücadele veriyordu. İslam coğrafyasındaki olayları çok iyi takip edip, zulüm gören kardeşlerine destek için en önde haykırıyordu hakkı. Şehitlerin ardından hep imrenerek bakardı. Komünistlerin silahından çıkan üç kurşun vücuduna isabet etmişti. Davası için yaptığı faaliyetlerde hiç bir zaman korkmadı, geri durmadı, tereddüt etmedi. Mücadelesini hayatının sonuna kadar yılmadan, yorulmadan devam ettirdi. Geceleri kendi eliyle hazırladığı afişlere Fatih'i süslerken, gündüzlerini de İslam davasının daha çok insana ulaşması için çalışıyor, gençleri organize ediyor. Fatih Akıncılarının iyiliği emreden ve kötülüğü yasaklayan, eşsiz bir Kur'an nesli olması için elinden geleni yapıyordu. Hayatının hiç bir döneminde boş durmadı. Şahadetin ucuz olmadığını, şehit olabilmek için ancak bir şehit gibi yaşamanın şart olduğunu öğreterek gitti. Gidişiyle de bize bir ders verdi" ifadelerini kullandı. - ADIYAMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Adıyaman Yerel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Bakmadan Geçme

Kurban Bayramı özel sektöre 9 gün tatil mi? Kurban Bayramı tatili toplam kaç gün, 9 gün tatil kimleri kapsıyor? Kurban kesmeden önce ne söylenir, nasıl tekbir getirilir? Kurbanlık keserken nelere dikkat edilmelidir? En yeni ve duygusal Babalar Günü mesajları 2024! Anlamlı ve kısa Babalar Günü sözleri neler? Kurban Bayramı özel sektöre 9 gün tatil mi? Kurban Bayramı tatili toplam kaç gün, 9 gün tatil kimleri kapsıyor? Kurban Bayramı ve Babalar Günü mesajları 2024! En yeni, anlamlı ve ayetli Kurban Bayramı sözleri neler? Kısa ve duygusal Babalar Günü sözleri! Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

title