Haberler

Bolu-Mudurnu Yolunda Yaban Hayvanlarından Kaynaklı Trafik Kazaları Artıyor

Güncelleme:

Bolu-Mudurnu yolunda son dönemde yaban hayvanlarından kaynaklı trafik kazaları artmaya başladı. Sürücülerin bilinçlendirilmesi ve yol güvenliğinin artırılması için önlemler alınacak.

Bolu- Mudurnu yolunda son dönemde yaban hayvanlarından kaynaklı meydana gelen trafik kazaları arttı.

Son dönemde Bolu-Mudurnu yolunda özellikle gece saatlerinde yaban hayvanlarından kaynaklı trafik kazaları artmaya başladı. Geçtiğimiz gün Bolu-Mudurnu güzergahı üzerinde seyreden Ali Ö. idaresindeki 14 LE 374 plakalı minibüs de, önüne çıkan geyiğe çarpmamak için manevra yaptı. Sürücünün manevra yaptığı yöne doğru kaçan geyiğe araç çarptı. Geyik kaza sonrasında telef oldu. Ayrıca yine aynı güzergah üzerinde işçi servisi, önüne çıkan domuz sürüsüne çarptı. 3 domuz çarpmanın etkisiyle yol kenarına savrularak yaralandı.

"Levhalarının çoğaltılması konusunda girişimlerde bulunduk"

Bu tür kazaların genellikle iç kanama ve bilinçsiz ilk yardım uygulamaları nedeniyle ölümcül sonuçlar doğurduğuna dikkat çeken Bolu İl Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Mustafa Gözler, sürücülerin bu konuda bilgilendirilmesinin hayati öneme sahip olduğunu belirtti. Mustafa Gözler, "Yağışlı hava sonrası artan hayvan hareketliliğini yöre halkına anlatmak adına eğitimler düzenleyeceğiz. Ayrıca, yol güvenliğini artırmak için uyarı levhalarının çoğaltılması konusunda girişimlerde bulunduk. Sürücülerin bu konuda daha bilinçli olması, hem insanların hem de yaban hayvanlarının güvenliği için kritik önem taşımaktadır" dedi. - BOLU

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Mudurnu Bolu Yaşam Haberler

Bakmadan Geçme

Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Ronaldinho kimdir? Ronaldinho nereli, hangi takımlarda oynadı? 21 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title