Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk: "Yaralımız Yok, Hasar Tespit Çalışmalarına Başlayacağız"

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk: "Yaralımız Yok, Hasar Tespit Çalışmalarına Başlayacağız"

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk: 'Yaralımız Yok, Hasar Tespit Çalışmalarına Başlayacağız'
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kayseri’nin Yahyalı ilçesine bağlı Büyükçakır mahallesinde yaşanan sel olayı ile ilgili bölgede inceleme yapan İlçe Belediye Başkanı Esat Öztürk, can kaybının olmadığını, hasar tespit çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Kayseri'nin Yahyalı ilçesine bağlı Büyükçakır mahallesinde yaşanan sel olayı ile ilgili bölgede inceleme yapan İlçe Belediye Başkanı Esat Öztürk, can kaybının olmadığını, hasar tespit çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Meydana gelen sel olayı ile ilgili bölgeye gelerek incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Esat Öztürk, mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Aldığımız bilgiler doğrultusunda tedbirimiz vardı. Burada yoğun yağış bölgelerimizden biriside Ulupınar, Kapuzbaşı ve Büyükçakır mahallelerimizdir. Bu 30 yılda gelen bir sel felaketidir. Buna tedbirli olmamız lazım. Şu anki durum sel yataklarına tesis yapmamamız gerektiğini anlatıyor. Dere yatağında bulunan vatandaşımızın can kaybı olmadan kurtarılması bizleri sevindirdi. Sel bittikten sonra hasar tespitlerini yapacağız. Yöredeki hemşerilerimize ve mahalledeki sakinlerimize geçmiş olsun" dedi.

Şu ana kadar can kaybının olmadığını sözlerine ekleyen Başkan Öztürk şöyle konuştu:

"Bu selin geldiği esas dere yatağımız Ulu Pınar'dadır. Bu sel Yahyalı Belediye Başkanını haklı çıkardı diye düşünüyorum. Özellikle söylemiştik. İnşallah daha büyük felaketler olmaz. Ulu Pınar, Yahyalı'nın kalabalık mahallelerinden ve göç vermeyen mahallelerimizden biri. İlk önce buraya geldik. Orada herhangi bir can kaybının olmadığı bilgisi bizde var." - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title